Starknet Social Testnet Rehberi


0

Lens protokolle birlikte ön plana çıkan Social Finans uygulamaları, Starknet ağı üzerinde gelişimlerine başladılar. Starknet üzerinde oldukça önemli olan Dolven Labs iştiraki olarak devam edin Starknet social uygulamasına katııyoruz ve Twitter, instagram benzeri profilimizi açıyoruz.

Airdrop ihtimali olduğu ve bu tarz yerlere önden yer almak gerektiği için sizde profillerinizi oluşturabilirsiniz. Adım adım yapmanız gerekenleri anlatalım.7

İlk olarak Starknet ağı için Argent X wallet ve Braavos Wallet cüzdanlarından birini indirip tarayıcınıza ekleyerek başlıyoruz.

Starknet Faucet

Test ETH için iki yöntemimiz var ikisini de ekleyeyim, hangisi çalışıyorsa onu kullanabilirsiniz. Birincisine buradan ulaşıp Argent X Wallet yada Braavos adresinizle test ETH istiyebilirsiniz. İkinci yöntem ise Normal ETH Goerli ağından Starknet Goerli ETH ağına Bridge ile geçirebilirsiniz. Starknet bridge buradan ulaşabilirsiniz.

Test tokenlerini aldıktan sonra başlayalım.

Platformumuza buradan ulaşabilirsiniz. Sağ bölümden “Connect Wallet” diyoruz.

Buradan kullandığınız cüzdanı seçiyoruz. Ben rehber için Argent Wallet seçiyorum. İşlemlere onunla devam ediyoruz.

Ortadaki bölüme isterdiğiniz bir kullanıcı adı yazabilirsiniz. Bunu yazdıktan sonra “Check” bölümü Available yazıyorsa alınmaya uygundur. O butona basıyoruz.

Gördüğünüz gibi yazdığımız kullanıcı adı kısmında uzantılar değişik biz .strk seçtik siz istediğinizi seçebilirsiniz.

Ne kadar süreyle aldığımızı seçiyoruz. Altta cüzdan adresimiz otomatik geliyor. Altında da tahmini ne kadar ödeyeceğimizi gösteriyor. Test ağında olduğu için bunları Test ETH ile alacağız. “Next” tuşuna basıyoruz.

Burada isterseniz alttaki seçenekleri kullanarak kendiniz yapabilir, yada üstteki Randomize tuşuna basarak beğendiğiniz bir avatar oluşturabilirsiniz. Sonrasında “Next” tuşuna basıyoruz.

Burada bilgilerinizi açıklama, varsa web site, twitter linklerinizi giriyorsunuz. Sonrasında Register tuşuna basıyorsunuz ve cüzdanınıza gelen bildirimi onaylayıp işlemlerin bitmesini bekliyorsunuz.

İşlemler onaylandıktan sonra sağ üstte Get Role kısmına bastığınızda; Sizden twitterınızı bağlamanızı, hazır bir twite üç arkadaşınızı bağlarak, twit atmanızı ve discordunuzu bağlamanızı isteyecek bu adımları tamamladıktan sonra;

Bu adımları tamamladıktan sonra, sosyal medya profillerine benzer bir profil açmış oluyorsunuz. Badges kısmında Super ve Loyal Badge olması önemli olabilir. Bu nedenle işlemleri yapmaya özen gösterin.

Starknet Social uygulamasından bizi de takip etmeyi unutmayın: Buradan takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.