Scroll Mainnet Airdrop Rehberi | Tam Liste


1

Scroll ZKP, Ethereum üzerindeki uygulama ve araçlar için EVM uyumlu zkEVM tabanlı zkRollup olarak test aşamasına başarıyla tamamladı.

Zero Knowledge felsefesine uygun şekilde sessiz sedasız mainnete geçen proje, önemli destekçileri var. Fakat, OKX Ventures, Polychain gibi büyük fonlar tarafından toplam 80 milyon dolar yatırım toplamış proje’nin erken aşamada yer almak için neler yapmamız gerektiğine birlikte bakalım.

Mainnet Bridge

Diğer ağlarda olduğu gibi tabii ki ilk olarak kendi mainnet brdgelerini kullanarak Scroll ağına transfer yapmamız gerekiyor. Scroll mainneti kurmak için BURADAN chainliste gidip ağı ekleyebilirsiniz.

BURADAN mainnet bridge sitesine ulaşıyoruz. Ethereum ağından scroll ağında ETH göndermemiz gerekiyor. Scroll ağında da aynı Arbitrum, Optimism, zkSync gibi tüm işlemler ETH ile ödeniyor. Mainnet bridge mutlaka kullanmaya özen gösterin. Airdrop yaparlarsa en temel kriterlerden biri de bu mainnet köprüleri oluyor.

Şimdi de farklı bridgeleri ekleyelim. Çünkü o bridge uygulamalarından da beklentimiz var işlemleri ne kadar çeşitli hale getirirsek o kadar iyi.

Owtlo Bridge

BURADAN owtlo köprüsüne ulaşıp farklı ağlardan da scroll ağına transfer yapabilirsiniz. Özellikle ETH gwei ücretlerinin çok yükseldiği zamanlarda arbitrum, optimism gibi ağlar üzerinden de atabilirsiniz.

Orbiter Finance

Yine oldukça fazla kullandığımız ve airdrop yapacağını belirten orbiter Finance üzerinden farklı ağları kullanarak Scroll ağına ETH gönderebilirsiniz. BURADAN orbiter finance sitesine ulaşabilirsiniz.

Bu üç bridge dışında Layerswap sitesini de kullanabilirsiniz. tercih size kalmış, benim tavsiyem ilk olarak mainnet köprüsünü kullanın sonra ihtiyacınız olduğunda diğer ağlardan alış verişi yaparsınız.

Merkly NFT

Merkly (BURADAN)Leyzero’da farklı kontratları yakalamak için bolca kullandığımız sitelerin başında geliyor. Bir taşla iki kuş vurmak için buradan scroll ağında işlem yapıyoruz. Scroll ağında NFT mintleyip, zkSync, Base, Linea gibi yine airdrop beklediğimiz ağlara gönderebiliriz. Hem LayerZero hem de Scroll ağını kullanmış olacağız.

Scroll Ağında Swap ve Likidite Ekleme

İzumi Finance

zkSync, Base, Linea derken İzumi Scroll ağında da hizmet vermeye başladı. BURADAN izumi sitesine ulaşıp, Swap, Likidite ekleme işlemleri gibi hacim işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu projelerin kendi tokenleri olacağını da unutmayın. Yani platformları aktif bir şekilde kullanmanızı tavsiye ederim.

Skydrome Swap

Şuan için sadece Scroll ağı üzerinde işlem yapmamızı sağlayan Skydrome Swap’da farklı tokenleri bulmak ve farklı kontratlarla etkileşime girmek için işinize yarayacaktır. Bu nedenle swap ve likidite işlemlerinizi burada da yapabilirsiniz. BURADAN Skydrome swap’a ulaşabilirsiniz.

Sync Swap

BURADAN Syncswap sitesine ulaşabilirsiniz. Özellikle zkSync ile adını duyurduktan sonra, yeni ağların hepsine en kısa sürede entegrasyon sağlayan DEX borsası. Buradan farklı tokenleri takaslayarak hacim kasabilir ve likidite ekleyerek ağ üzerinde işlemlerinizi arttırabilirsiniz. Ayrıca Sync swap’ın kendi airdrobu da olacak bu da Swap platformu üzerinde farklı ağları kullanarak payımızı arttırmamızı sağlayacaktır.

NFT Marketplace

Tabii ki ağların en önemli yapılarından biri olan NFT pazar yeri. Scroll ağına da entegre olan element market’e BURADAN ulaşabilirsiniz.

Scroll ağında farklı NFT’leri alıp satabilir, kendinizde NFT üretebilirsiniz.

NFTs2Me

NFTs2Me sitesini Linea için kullanmıştık. Buradan sitesine erişebilir ve kendi koleksiyonunuzu yayınlayabilirsiniz. Ayrıca Free Mint ile farklı kişilein tx kasmasını sağlamış olursunuz.

NFTs2Me sitesine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Scroll Name Service

Yeni ağların olmazsa olmazı name serviceler, BURADAN Scroll Name Service girip cüzdanınıza .scroll uzantılı isim alabilirsiniz. Yaklaşık 8$ ile istediğiniz bir ismi cüzdanınıza alabilirsiniz.

ve Daha Fazlası…

BURADAN Scroll ekosistemine ulaşabilir ve oradaki uygulamaları deneyimleyebilirsiniz. DEFI, GAMEFI ve farklı alanlarda çıkmış veya entegrasyonu sağlamış tüm uygulamaları deneyebilirsiniz. Bizde farklı projeler ve fırsatlar geldikçe sizlere iletir ve rehberimizi güncelleriz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 9
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Elinize sağlık, çok teşkkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.