Quasar Ödüllü Testnet Rehberi


0

Quasar’ın uygulamaya özgü zinciri (appchain), tamamen kasalar aracılığıyla dijital varlık yönetimi (DAM) desteğine adanmış bir protokoldür. Bir uygulama zinciri oluşturmak, işlem ücretlerini düşük ve verimi yüksek tutarak varlık yöneticilerine zincir üstü strateji uygulamaları için daha fazla öngörülebilirlik sağlar. Ek olarak, uygulama zinciri yapısı kasalar ve katman 1 protokolü için mikro ve makro ekonomik dinamikleri daha iyi bağlamaya yardımcı olur. Bu, zincir yönetişimin sonuçları ile DAM uygulamalarına yönelik ihtiyaçlar arasındaki ilişkiyi geliştirir.

Quasar zinciri, uygulama katmanı için Cosmos SDK ve Proof-of-Stake mutabakat consensusu için Tendermint kullanılarak oluşturulmuştur. 

Yatırımcıları arasında, Polychain Capital, Blockchain Capital, Figment gibi iyi yatırım fonları tarafından desteklenen ve 

Toplamda 11,5 milyon dolar yatırım alan proje, özellikle cosmos üzerinde geliştirdiği teknolojiyi ile öne çıkıyor. 

Bu testnetimizde Quasar Labs’in teşvikli testnnet rehberini yayınlıyoruz. Burada yapacağınız işlemler ile ödül havuzundan pay alabileceksiniz. Hatta espirili bir dille;

Test ağımıza katılan herkes, yönetime bağlı olarak gelecekteki airdrop ödüllerini almaya hak kazanacaktır. Karşılaştığınız hataları bildirmek için bir Google formu açtık . Hata raporunuz yeniyse ve bir çözüme katkıda bulunuyorsa, size biraz $ATOM göndereceğiz — bizden bir bira alın!

BURADAN platforma gidiyoruz ve keplr cüzdanımızı bağlayarak Quasar ağını ekliyoruz. Keplr wallet BURADAN indirerek, kurabilirsiniz. 

İlk işlem cüzdanımız platforma bağlayarak Quasar testnet ağını ekliyor ve cüzdan adresimizi alıyoruz. Aşağıdaki görselden nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.

Cüzdan adresimizi aldıktan sonra BURADAN discord kanallarına gidiyoruz. Oradaki #faucet kanalından AYY, QSR, OSMO tokenlerini talep ediyoruz. Dikkatli kullanın, bir cüzdan için bir kere talep edebilirsiniz!

!faucet AYY Quasarcüzdanadresi
!faucet QSR Quasarcüzdanadresi
!faucet OSMO Quasarcüzdanadresi

Cüzdan ve token işlemini hallettiysek, artık platformu kullanmaya başlayabiliriz. Explore Vault sekmesini basıyoruz, Sağ bölümden olan BOND kısmına basıyoruz. oradan 0,01 OSMO ve diğerlerini de otomatik olarak dolduruyor. Sonrasında Deposit diyerek platforma ekliyoruz.

Şimdilik işlemler bu kadar, sistemi kullanırken bir hata ile karşılaşırsanız mutlaka bildirimde bulunun ve formu doldurdun.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.