Polygon zkEVM Rehberi


0

Ethereum üzerinde geliştirilen zkEVM projelerin başında gelen Polygon, Bridge ve yeni zkEVM Beta sürümünü duyurdu.

Şimdilik basit işlemler ve layer3 görevleri var. Hızlıca bunları nasıl yapacağınızı size anlatalım. Burada Bridge işleminde Ethereum ağından Polygon zkEVM ağına ETH taşıyacağız.

DİKKAT! BURADAKİ İŞLEMLER GERÇEK KRİPTO PARALAR İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. BU NEDENLE FEE ÖDERKEN CEBİNİZDEN GERÇEK PARA ÇIKACAKTIR.

Polygon zkEVM Bridge

BURADAN platforma gidiyoruz. Metamask cüzdanımızı bağladığımızda, Polygon zkEVM ağını cüzdanınıza ekleyecektir. Sonrasında Ethereum mainneti seçiyoruz. Alt bölümde ise Polygon zkEVM seçili konumda, bridge işlemi açılıyor.

İlk defa yapacaklar için bir onay kutusu açılıyor. oraya I UNDERSTAND yazıp kutucuğu onaylıyoruz. sonrasında Bridge işlemini gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 30dk içinde Polygon zkEVM ağına ETH’larımız geçiyor.

QuickSwap DEX

BURADAN platforma ulaşıyoruz. Cüzdanmızı bağladıktan sonra ağlar bölümünden (Sağda cüzdan adresimizin yanında) Polygon zk EVM network’ü seçiyoruz. İlk adımlarda bridge ile buraya ETH geçirmiştik. Swap bölümünde, Geçirdiğimiz tokeni farklı tokenlere çeviriyoruz. BTC, USDC vs. Sonradına Pool sekmesinden likidite havuzu yaratıyoruz. Koyduğumuz likiditenin bir bölümünü geri çekiyoruz.

Antfarm DEX

BURADAN platforma gidiyoruz ve cüzdanımızı bağlıyoruz. Birçok dexten alıştığımızı gibi öncelikle takas işlemi yapıyoruz ve Sonrasında likidite havuzlarına token çifti ekliyoruz. Eklediğimiz likidtenin bir bölümünü geri çekiyoruz. Bu işlemleri düzenli şekilde yapmayı unutmayın.

Layer3 Görevi

BURADAN platforma gidiyoruz. Polygon zkEVM’le ilgili olarak kısa bir özetten sonra, size quiz soruları soracak bunları doğru şekilde cevaplıyoruz. Anlamıyorsanız korkmayın deneme yanılma ile doğru cevapları bulabilirsiniz. En sonda sizden bir bridge işlemi yapmanızı istiyor. Bu nedenle bridge işlemi yaptığınız cüzdan ile bağlanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Şimdilik işlemler bu kadar. Polygon zkEVM ile ilgili gelişmeler oldukça bu rehberi güncelleriz. Bizi takipte kalın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap