Linea Mainnet Rehberi | Tam Liste


0

Ethereum üzerinde Layer 2 ekosistemi büyümeye devam ediyor. Arbitrum, Optimism gibi optimistik rolluplar sonrasında, zk-rolluplar teknolojik olarak gelişimlerini sürdürüyor. Sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda üzerinde özellikle durduğumuz zkSync Era ağının yanına Linea ağı da katıldı.

18 Temmuzda duyurdukları mainnet açıklamasından sonra ağ üzerinde dApp’ler yani merkeziyetsiz uygulamalar hızla hayata geçmeye başladı.

Öncelikle kısaca Linea’ya bakalım sonrasında rehberimizde hangi işlemleri yapacağınızı detaylı şekilde anlatırırz.

Ethereum zk Rollup olan ConsenSys zkEVM yeni adıyla Linea; tam 726,7 m$ yatırım topladı. ConsenSys Ethereum ve kripto para ekosistemi için oldukça büyük ve önemli şirketlerin başında geliyor.

Özellikle hepinizin bildiği ve kullandığı Metamask, özellikle ağların kullandığı data service sağlayıcısı Infura ConsenSys şirketinin ürünleri.

Daha önce size Linea testnet süreçlerini ve Galxe puanlarını paylaşmıştık. Oradaki puanlara göre mainnette NFT’ler dağıtıldı. Sizde puanınıza göre NFT’lerinizi cüzdanınıza BURADAN ekleyebilirsiniz.

Aldığınız Galxe puanına göre ilk 4 kademe airdrop olarak geldi. 5 kademe ise claim açıldığında mainnet ağında claim etmeniz gerekiyor. Yukarıda verdiğim siteden takip edebilirsiniz.

Linea Mainnet Airdrop Rehberi | Bedava Linea Coin Nasıl Alınır?

DİKKAT: BU BÖLÜMDE ANLATTIĞIMIZ İŞLEMLER MAINNET OLDUĞU İÇİN GERÇEK PARA HARCAMANIZ GEREKİYOR. BU NEDENLE İŞLEMLERİ YAPARKEN KENDİ BÜTÇENİZE GÖRE HAREKET ETMENİZ GEREKTİĞİNİ UNUTMAYIN!!

Linea Bridge

BURADAN siteye ulaşabilirsiniz. Bu bridge yani köprü işlemini yapmak için linea ağının ana köprsüdür. Bu nedenle en az 1 kere bile olsa buradan ETH transferi yapmanızı öneriyoruz. Bunun dışında farklı köprü seçenekleri mevcut rehberimizde sırayla onları da ekleyeceğiz.

Layerswap Bridge

BURADAN site erişebilirsiniz. Layerswap bridge kullanarak, farklı ağlardan Linea ETH transferi yapabilirsiniz. Burada bizim önerimizi zkSync Era veya Polygon zkEVM gibi ağları kullanarak farklı airdrop beklediğimiz projelerde de işlem yapma olanağı sağlamış olması. Birçok farklı EVM zinciri üzerinden Linea ağına transfer yapabilirsiniz.

Orbiter Finance

BURADAN orbiter finance sitesine erişebilirsiniz. Oldukça düşük gas fee ücretleri ile istediğiniz EVM ağından Linea ağına ETH transferi yapabilirsiniz. Ayrıca Orbiter airdrobu içinde kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bir taşla birkaç kuş vurmakta fayda var. İşlemleri yaparken sadece ağda Tx kasmak dışında farklı platformları kullanarak, oralardan gelebilecek airdropları da ıskalamamak gerek.

Rhino Bridge

BURADAN siteye erişebilir, farklı EVM zincirlerinden istediğiniz ile Linea ağına ETH transferi yapabilirsiniz.

Syncswap

BURADAN siteye erişebilirsiniz. Syncswap’ı daha önce zksync era ağı için bol bol kullanmıştık. Linea ağında aktif hale geldiler. zkSync ağının en büyük DEX platformu olan syncswap’ı hem Linea ve zkSync Era airdropları hem de kendi tokenleri için bol bol kullanmaya çalışın ve likidite eklemeye özen gösterin.

HorizonDEX

BURADAN siteye erişebilirsiniz. DEX platformu içinde farklı tokenlerı takas yapabilir, likidite ekleyebilirsiniz. Şimdiden bir Loyalty Program başlatmışlar. Yakında kendi platformlarının tokenleri içinde duyuru görebiliriz. Bu nedenle kullanmakta fayda var.

Merkly

BURADAN Linea ağına ücretsiz NFT mintleyip gönderebilir, Linea ağı için gerekli gas fee’yi farklı EVM zincirleri yardımıyla alabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken hem Linea ağını kullanıyor, hem de LayerZero ağını kullanıyoruz. Bu nedenle bu platformda işlem yapmaya çalışın. İki farklı airdrop için cüzdanlarımızı daha sağlam hale getiriyoruz.

NFTs2ME

BURADAN siteye ulaşabilirsiniz. Coin, token yanında NFT mintlemekte yeni ağlar için oldukça önemli bir seçenek olarak değerlendirilmeye başladı. Bu nedenle Linea ağında ürettiğimiz ücretsiz NFT serimizi mintleyebilirsiniz. Mintlediğiniz NFT’leri başkalarına veya diğer cüzdanlarınıza gönderebilirsiniz.

Lineas Name Service

BURADAN siteye erişiyoruz. Linea ağında domain ismi alabileceğimiz sitede, aradaki arama bölümüne kendi isminizi yada başka bir ismi arayarak uygun olanları mintleyebilirsiniz. uzun karakter olan yaklaşık 8$ bir maliyetle mintlenebiliyor. Kısa karakterler yaklaşık 50$ civarında bir fiyata sahip, kendiniz farklı isimler deneyerek beğendiğiniz bir isim alabilirsiniz.

Şimdilik işlemler bu kadar. Daha fazla platform ve uygulama geldikçe rehberimizi güncelleriz. Rehberimizi kayıt etmeyi, twitter ve telegram sosyal medya adreslerimizden bizleri takip etmeyin unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.