Nillion Ödüllü Testnet Rehberi


0

Milyonlarca kişi, Çok Taraflı Hesaplama (MPC) dahil olmak üzere gizlilik artırıcı teknolojilerden (PET) yararlanarak bu zorlukları gidermektedir. Bu PET’ler, kullanıcıların Nillion’un eşler arası düğüm ağında yüksek değerli verileri güvenli bir şekilde depolamasını ve gizlenmiş verilerin kendisinde hesaplamaların yürütülmesini sağlar. Bu, yüksek değerli verilerin güvenliğini artırarak, hesaplama öncesinde verilerin şifresini çözme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Nillion Ağında depolanan yüksek değerli veriler, gizli kalırken, yeni kullanım durumlarının ve dikeylerin kilidini açarak hesaplanabilir; topluluğumuzdan gelen milyonlarca developer, özel tahmine dayalı LLM’ler için araç oluşturma ve sağlık hizmetleri, şifreler ve ticaret verileri için güvenli depolama ve hesaplama çözümleri gibi şeyler inşa ediyor.

İlk yatırım turunda 20 milyon dolar fon toplayan proje, AU21 capital, Big Brain Capital yatırım fonlarından destek almışlar. Şimdi de kullanıcılar için ödüllü kullanıcı testnet bölümü var. Neler yapmak gerekiyor sizlere anlatalım.

İlk olarak bize keplr wallet gerekiyor. Hala olmayan var ise BURADAN indirip kurabilirsiniz. Size vereceği kelimeleri bir yere not etmeyi unutmayın.

Bu adımdan sonra şimdi Cüzdanımıza nillion test ağını ekleyeceğiz. BURADAN keplr chain sitesine gidiyoruz. Nillion yazarak add to chain diyoruz. Sonrasında Manage Chain Visibility bölümüne basıp orada arayın ve tik işaretini aktif edin nillion ağını eklemiş olursunuz.

Bu adımdan sonra sıra geldi faucetten token almaya, BURADAN siteye gidiyoruz ve cüzdanımızdan;

nillion158gnt2j0rflechxnagn9exjk5m2lquyf36vrwr

benzer bir adres verecek. Sitedeki doğrulama sonrasında size 0.001 NIL coin gönderecek. Fauceti de kullandıktan sonra diğer adıma geçelim.

NIL Coin Gönderme

Faucetten token aldıktan sonra başka adreslere token göndermemiz gerekiyor.

nillion158gnt2j0rflechxnagn9exjk5m2lquyf36vrwr

bu adrese gönderebilirsiniz. Yorumlarda yada sosyal medya hesaplarımızdan siz de paylaşın hızlıca görevi yerine getirelim.

BURADAN zealy hesabına ulaşıyoruz. Sosyal medya görevleri yanında, kullandığımız nillion cüzdanını da zealy kayıt etmeyi unutmayın. Zaten zealy de yukarıda anlattığım görevleri yapıyorsunuz. Gönderdiğiniz tokenin explorer bilgisini BURADAN cüzdanınızı aratıp bulabilirsiniz.

Şimdilik işlemler bu kadar. Farklı görevler geldiğinde rehberi günceller ve twitterdan duyuruları takip edebilirsiniz.

Nillion Validator Kurulum Rehberi

Ayrıca Nillion testnet validator süreci devam ediyor. Bunun ödüllü olup olmadığı belli değil. Dileyen kurabilir. BURADAN tüm service ve kurulum bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.