Metaverse Arsa Almak Nedir? Metaverse Arsa Nasıl Alınır?


0

Metaverse ne kadar büyük bir fırsat?

Metaverse, yıllar boyu duymaya devam edeceğiniz kavramlardan biridir. Özellikle dev şirketler aktif olarak yatırım yaptıkça var olacaktır.

Yakın zamanda, JPMorgan en büyük Metaverse’lerden biri olan Decentraland’a katıldı. Metajuku alışveriş merkezinin içinde bir yer satın alarak Metaverse’in bir konsept olarak burada kalacağına olan inançlarını gösteriyor.

JPMorgan, Metaverse’in bir bütün olarak trilyon dolarlık bir fırsat olduğuna inanıyor. Bu yüzden ona yatırım yapmaya karar verdiler. Ve sadece onlar değil. Samsung, Meta, Nike, Adidas ve hatta Snoop Dogg gibi küresel markalar Metaverse projeleriyle ortaklık kurarak odaklarının gerçek dünyadan sanal dünyaya kaydığını gösteriyor.

NFT arazi satışları nedir?

NFT arazi satışı, dijital gayrimenkul satın alma sürecidir. Gerçek dünyada, onu kıt bir kaynak yapan sınırlı miktarda toprak vardır. Ayrıca arsanın konumu da çok önemlidir. İyi bir mahallede bir bina, kötü bir mahallede bir binadan çok daha pahalıdır.

Metaverse’de de aynısı olacak. “Ama daha fazla dijital arazi yaratamazlar mı?” Tam olarak değil. Çoğu Metaverse projesinin ne kadar arazi satacakları konusunda bir üst sınırı vardır ve bu da arzlarını sınırlar. Bazı projeler, sanal dünyada arazi satın alan farklı markalar ve ünlüler ile ortaklık kuruyor. Bu ortaklıklar, arazinin fiyatını artırmaya yardımcı olarak daha yüksek bir talep yaratır.

Metaverse’de arazi satın almak ne anlama geliyor?

Metaverse’de NFT olarak arazi satın almak sizi dijital gayrimenkul sahibi yapar. Bunun ne anlama geldiğini açalım. Metaverse, her şeyin gerçekleştiği tek bir dijital dünya olmayacak. Pek çok Metaverse olacak – bazıları iş için, diğerleri oyunlar için, üçüncüsü eğlence için. Yani arazinizle neler yapabileceğiniz, içinde bulunduğunuz Metaverse’e bağlı olacak.

Bir Metaverse projesinin iş sektöründe araziniz varsa, onu kendi ofislerini oluşturabilecek farklı işletmelere kiralayabilirsiniz. Bir oyun ülkesi Metaverse size farklı bir fırsat sunar. Dijital dünyada kendi oyununuzu oluşturmak için kullanabilirsiniz. Fırsatlar kelimenin tam anlamıyla sonsuzdur. Tek sınır hayal gücünüzdür. Ancak gördüğünüz gibi Metaverse’de arazi sahibi olmak Metaverse’in kendisine bağlı olarak farklı fırsatlar sunuyor.

Örneğin, Cryptoverse bunların hepsini kapsıyor. Farklı şeylerde uzmanlaşmış sekiz farklı bölgeleri var. Bazıları daha çok eğlence odaklı, bazıları ise daha çok iş odaklı. Yani Cryptoverse, gerçek dünyanın sunduğu her şeye sahip bir projedir.

Metaverse’de gerçekte ne yapabilirsiniz?

Geçen yıl birçok kişi Metaverse projelerine yatırım yaparak para kazanmış olsa da, odak noktası yalnızca para kazanmak değil. Bir Metaverse projesine katılmak çok daha büyük bir şeyle aslında yani neye inandığınızla ilgili.

Örneğin, merkezi olmayan bir Metaverse’e katılırsanız, gizliliği ve dijital sahipliği aktif olarak desteklersiniz. Bu, yaşamak istediğiniz dünya türü için bir oylamadır. Metaverse ve web3 bir bütün olarak mülkiyet ve dijital toplulukla ilgilidir.

Böylece Metaverse’de istediğiniz her şeyi yapmanızı sağlar. Sanal ve özel etkinliklere gidebilirsiniz. Çevrimiçi olarak insanlarla tanışabilir ve yeni arkadaşlar bulabilirsiniz. Metaverse’i bu kadar harika yapan şey, bulunduğunuz yerle sınırlı olmamanızdır. Sahiplik ve ademi merkeziyetçilik üzerine kurulu küresel bir topluluğun parçası olarak dünyanın her yerinden insanlarla ağ kurabilir ve tanışabilirsiniz.

Realm

Dijital sanatçıları ve tasarımcıları güçlendirmeyi amaçlayan, kazan-kazan mobil Metaverse oyunudur. Realm’in Metaverse’inde, Realms olarak bilinen tonlarca küçük özelleştirilebilir açık kaynaklı dünya olurdu. Portallar aracılığıyla bağlanacaklardı. Herkes tamamen ücretsiz olarak kendi Realms’ını yaratabilir ve sanat, müzik ve oyunu birleştirmek için yaratıcılığını kullanabilir.

Wilder World

Wilder World, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir 5D Metaverse projesidir. Amaçları, tamamen merkezi olmayan, topluluğa ait bir sanal ulus yaratmaktır. Wiami, Miami’nin 1:1 kopyası olan Wilder World içindeki ilk şehirdir ve alternatif bir boyutta kurulmuştur. 80’lerin Miami, CyberPunk ve fantazinin birleşimidir. Wilder World içinde PvP ve P2E olacak çeşitli oyunlar olacaktı.

OVR

OVR, Ethereum blok zincirine dayalı coğrafi yerelleştirilmiş AR ve VR deneyimleri için bir platformdur. OVR, mobil coğrafi konumlu AR ve VR içeriklerinde barındırma ve görselleştirme oluşturmaya izin verir. AR / VR varlıkları, NFT’ler (ERC-721 standardı) sayesinde coğrafi konumlara bağlanır. Dünya 1,6 trilyon altıgene bölünmüş durumda ve her biri 3 ingilizce kelimeden oluşan bir kombinasyonla aday gösteriliyor. Her altıgen (OVRLve) benzersiz coğrafi konumu temsil eder ve OVRL’nin sahibi, o konumda hangi AR / VR deneyiminin görselleştirileceğine karar verebilir.

The Sandbox

The Sandbox, kullanıcıların dünya içi varlıkları ve oyun deneyimlerini oluşturabildiği, paylaşabildiği ve bundan para kazanabildiği Ethereum tabanlı bir meta veri deposu ve oyun ekosistemidir. Ünlü Rapçi Snoop Dogg; platformda oldukça aktif ve devamlı konserler düzenlemekte.

Bloktopia

Kripto para ve varlıklara adanmış Bitcoin’e ithafen 21 katlı bir metaverse kule olacak olan projede arazi satışları çoktan başladı. Avalanche, Solana, Algorand, Kucoin, Coinmarketcap gibi projeler çoktan yerini aldı.

Ertha

Ertha; tarayıcı tabanlı oyna kazan türünde bir NFT oyunu ve Metaverse evrenidir. Oyundaki alan gerçek dünyadan simüle edilmiştir, insanların yaşamak için yapması gereken tüm eylemler, bir ekonomi, politika ve savaş gibi gerçek hayatta gerçekleştirebilecek tüm eylemleri metaverse evreninde de gerçekleştirebilecekler. Bu, katılımcıların o dünyayı kontrol etmesine ve Metaverse evreninde gerçek dünya gibi keşfedebilecekleri anlamına gelmektedir. Ertha Metaverse Evreni, NFT olarak satın alınabilen 350.000 HEX parseline bölünmüştür. Haritada satın alınabilir bölgelerin farklı kaynakları ve hammaddeleri olacaktır.

Highstreet

Highstreet, Metaverse için Shopify’dır. Markaların ve ünlülerin ürünlerini piyasaya sürdükleri bir yer olacak. Bu ürünler hem fiziksel hem de sanal dünyada satışa sunulacak. Highstreet’in kurum içi ekibi, farklı markalarla kolayca entegre olabilen bütün bir sanal dünya yarattı.

Chain Guardians

ChainGuardians, blockchain ve süper kahramanları birleştiren ilk oyun ekosistemidir. ChainGuardians ekosistemi sayesinde kullanıcılar farklı NFT oyunlarına katılarak gelir elde edebilmektedir. Cryptoverse, ChainGuardians’ın ana projelerinden biridir. ChainGuardi’nin yerel para birimi olan $CGC’yi kullanacak ve ChainGuardi’nin hayati bir parçası olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.