Lightlink Testnet Rehberi


0

Lightlink ağı; Ethereum üzerinde geliştirilen Layer-2 katmanlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle, Gaming, Metaverse ve Kimlik alanlarına yoğunlaşmış olan proje, kendini Ethereum’un ölçeklendirme sorununa çözüm olarak konumlandırılmış. Bu nedenle TPS hızları oldukça yüksek.

Mainnete geçmeden önce bir Galxe etkinliği başlattılar. Bu etkinlik ile puanlar toplayacak ve airdrop etkinliğinden payımızı alacağız. Toplam arzı 1 milyar olan proje; Galxe etkinliği için toplam arzın %2,5’unu yani, 25 milyon LL token dağıtımı gerçekleştirecek.

İlk olarak BURADAN Galxe etkinliğine ulaşıyoruz. Burada sosyal medya görevleri var. Twitter, discord vs görevleri tamamlayarak puanları alıyoruz. Diğer görevleri yapabildiklerimizi aşağıda anlatacağım. Henüz zamanları gelmemiş fakat işlemler yapılabiliyor. Bu nedenle görevleri yapın. Zamanı gelince puanları claim edersiniz.

Ayrıca yeni görevler eklendikçe rehberimizi güncelleriz. Bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek yeni gelen güncellemelere hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Lightlink Bridge

İlk olarak BURADAN siteye ulaşıyoruz ve Goerli ETH ağından Pegasus Test ağına testETH gönderiyoruz. Goerli ağında test ETH’ınız yok ise BURADAN fauceti kullanarak talep edebilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra;

Elektrik Swap

BURADAN swap sitesine ulaşıyoruz. Pegasus ağında gönderdiğimiz test ETH’ları istediğiniz bir token ile swap işlemi yapıyorsunuz.

Mintpad ile NFT oluşturma

İlk önce BURADAN mintpad sitesine gidiyoruz ve e-posta adresimiz ile kayıt oluyoruz.

NFT Drop seçeneği ile diğer sayfaya ulaşıyoruz. Burada ağ olarak lightlink Pegasus test ağını seçiyoruz. Diğer adımları istediğinize göre tamamlıyorusunuz.

Yukarıdaki şekilde doldurduktan sonra sizi koleksiyonu yaratacağınız bölüme gönderiyor. Add your collections file bölümün altında örnek bir NFT koleksiyonu var bunu indirip tekrar yükleyerek hızlıca koleksiyon oluşturabilirsiniz. Sonrasında public satış bölümünü oluşturuyorsunuz.

Bu adımları düzenli şekilde takip ettiğinizde kendi NFT koleksiyonunuzu Linghlink Pegasus ağında yayınlayabilirsiniz. Bizim yayınladığımız NFT mintlemek için BURADAN gidip mintleyebilirsiniz. Ağ üzerinde tx yapmış oluruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.