Fuel Network Airdrop Rehberi


2

Arbitrum, Starknet ve zksync sonrası sıra Fuel ‘de olabilir! Belki onları kaçırabilirsin ama henüz çok yeni ve testnet aşamasında. Fuel Network en iddialı Layer-2 projelerinden çünkü milyonlarca dolar fon topladı. Airdrop için ekosisteme giriş bileti bu rehberde!

Fuel network ilk olarak wallet yani cüzdanını indiriyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra, İndirdiğimiz dosyayı chrome yada brave hangi tarayıcı kullanıyorsanız. Geliştirici sekmesini açmanız gerekiyor. Chrome için işlemleri sırasıyla yazalım.

BURADAN siteye ulaşıyoruz. “Download Fuel Wallet” bilgisayarımıza indiriyoruz. İndirdiğiniz yerden silmeyeceğiniz yere taşımayı unutmayın. Bilgisyardan indirdiğiniz dosyayı silerseniz, Wallet çalışmaz. Sağda bulunan üç noktaya basıyoruz. Diğer araçlar sekmesine geliyoruz oradan uzantılar sekmesini açıyoruz. Uzantılar bölümüne geldiğimizde sağ bölümde olan “Geliştirici Modu” kısmını aktif ediyoruz.

İndirdiğimiz dosyayı sürükleyip uzantılar bölmesine atıyoruz. Sonrasında metamask, trust wallet gibi, işlemlere başlıyoruz. “Create Wallet” diyoruz. Bize verdiği anahtar kelimeleri, bir yere not ediyoruz. Şifremizi belirliyoruz. İşlemler tamam. Chrome puzzle simgesine basıp tarayıcıya sabitleme işlemini yapıyoruz. Cüzdan içerisinde faucet var oradan basıp, caphca doğrulaması sonrasında test ETH’lerde cüzdanımıza geliyor.

Test Başlasın

Cüzdanınızı kurduktan sonra artık ağı test etmeye hazırsınız. Test sitesine: https://wallet.fuel.network/docs/how-to-use/ bağlanarak aşağıya doğru indikçe basit işlemler yapacaksınız. Cüzdan bağlantısı, kontrat imzalama, varlık görüntüleme, yeni varlık ekleme ve token transfer işlemlerini tek tek yapın.

İşlemler oldukça basit ve zevkli, tx kasmak için bol bol tekrarlayın.

Fuel Swap

Fuel swap şuan sadece basit test amaçlı oluşturulduğu için kendi cüzdanınızı kullanmadan site üzerinde oluşturulan yeni bir cüzdanla test ediliyor. İsterseniz bu bölümü atlayabilirsiniz.

BURADAN siteye gidiyoruz. Launch app diyerek swap bölümüne ulaşıyoruz. Burası Beta-1 içinde cüzdan oluşturuyoruz ve faucetten token istiyoruz. Swap bölümünde ETH-DAI takaslıyoruz. Sonrasında Pool bölümünden biraz ETH-DAI çifti ekliyoruz. withdraw yapıyoruz.

NFT Mintleme

BURADAN forma ulaşıyoruz. Beta sürümü olduğu için başvuruyu gerçekleştiriyoruz. Twitter adreslerine BURADAN , discord adreslerine ise BURADAN ulaşabilirsiniz.

SwaySwap

BURADAN platforma gidiyoruz. Cüzdanımızı bağlıyoruz. Site otomatik olarak sizi yönlendiriyor. Faucetten tokenleri talep ediyoruz. Sonrasında Swap bölümünde elimizdeki test tokenlerini takaslıyoruz. Takas işlemi sonrasında poollara likidite ekliyoruz, birazını geri çekiyoruz, sonrasında tekrar üzerine ekliyoruz. Bu işlemleri bol bol yapabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 23
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 6
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Mart 24, 2023

  teşekkürler

 2. teşekür ederim..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.