Frame Testnet Rehberi


0

Frame; Ethereum üzerinde geliştirilen Layer-2 projelerinden biri. Bu ağ; üzerinde NFT yaratıcı ve geliştiricilerine özel olarak planlamış . Birkaç gün önce public testnetini başlattılar. Basit adımlarla neler yapmamız gerektiğini sizlere anlatalım.

Frame Test Ağını Metamask’a Ekleme

Aşağıdaki parametreleri kullanarak Frame ağını metamask cüzdanınıza ekleyebilirsiniz.

Name: Frame Testnet
RPC URL:https://rpc.testnet.frame.xyz/http
Chain ID:68840142
Currency Symbol:ETH
Explorer:https://explorer.testnet.frame.xyz

Sepolia- Frame Bridge

İşlemlere başlamak için ilk olarak Sepolia ağında bize test ETH lazım olacak, o nedenle BURADAN test ETH istiyoruz. Bu adımı hallettikten sonra;

BURADAN bridge sitesine ulaşıyoruz. Sepolia ağından Frame ağına bir miktar ETH gönderiyoruz. Çünkü, frame ağında yaptığımız işlemler için gas fee olarak ETH ödüyoruz.

Bridge işlemini hallettiysek;

Frame Görevleri

BURADAN görevler sayfasına gidiyoruz ve işlemleri yapacağız. İlk görevimiz Badge mintlemek.

Cüzdanımızı bağlayıp doğrulama yapıp, mintleme işlemini hallediyoruz. Görevi bu şekilde basitçe çözebiliriz. Geldik ikinci görevimize,

Burada yapacağımız işlemde oldukça basit. Frame ağının explorer’ını kullanarak ağ üzerinden NFT mintliyoruz ve sonrasında gelip görevimizi tamamlıyoruz.

BURADAN explorer sayfasına gidiyoruz.

sağ üstteki arama bölümüne, aşağıdaki kontrat adresini yazıyoruz.

0x576B01211dD3729C382Ff2EbaF57ab6074B930aF

Ortadaki menüden “Contract” sekmesine geçiyoruz.

Connect Wallet butonuna basıyoruz ve siteye Frame ağında cüzdanımızı bağlıyoruz.

Cüzdanı bağladıktan sonra, “mintCommemorativeNFT” fonskiyonuna basıyoruz. Buraya 1 yazıyoruz ve “Write” tuşuna basıyoruz. Bu adımları tamamladıktan sonra NFT’imizi basmış oluyoruz. Görevler sayfasına göre dönelim ve görevi onaylatalım. Bittiğinde XP puanlarımızı claim edebiliriz.

Tüm adımları bitirdiğinizde bu şekilde XP puanları kazanıyoruz. Görevler eklendikçe bu rehberimizi güncelleriz. Sizde kayıt edin ve sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

Delegating Wallets

BURADAN sitetye ulaşıyoruz ve cüzdanımızı siteye bağlıyoruz. Sonrasında Ağlar sekmesinden Testnetleri aktif edip Frame test ağına geçiyoruz.

Sonrasında Delegate edeceğiniz cüzdan adresini ortadaki arama çubuğuna yazıyoruz. Buradaki en önemli nokta kendinize ait başka bir adres yazmanız gerekiyor. Özetle Frame için kullandığınız cüzdan adresinizden farklı bir adres olması gerekiyor.

Sonrasında, delegate ediyoruz ve işlemi tamamlıyoruz. Bu şekilde 3 görevi de yerine getirmiş olacağız.

Ayrıca Galxe etkinliği de geldi. Daha önceki yaptığınız görevlerinde puanlarını toplamayı unutmayın. Galxe etkinliğine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.