DYDX ‘te Yeni Güncelleme – Adım Adım V4’e Hazırlanıyor


2

Lider merkeziyetsiz borsa dYdX; eylül ayına kadar versiyon 4’e geçmeyi planladığını ve güncellenen yol haritasını paylaşmıştık. Toplulukta paylaşılan yeni bir post’ta ise yepyeni bir öneri sunuluyor. V4 Vanguard bir parçası olarak, bir Market Maker Rebate Program – Piyasa Yapıcı İndirim Programı sunuldu. Bu indirim V4’ün sürdürülebilirliği adına; LP ödüllerine olan güveni azaltmak ve likiditeyi doğal bir şekilde teşvik etmek için hazırlandı.

dYdX’in genel sürdürülebilirliğinin en büyük dayanaklarından biri LP – likidite sağlayıcılarını ve tüccarları elde tutmaktır. DYDX ödüllerinin olmadığını varsayarsak, likidite sağlayıcılarını nasıl teşvik edilebilir?

Rakipleriyle karşılaştırıldığında, dYdX’in ayrı bir Piyasa Yapıcı Ücret Programı yoktur. Bu muhtemel LP ödül programının bir sonucudur. Ancak, pazar, ürün ve rakip sayısı arttıkça, sabit bir ödül havuzu ile MM başına ortalama ödülün düşmesi beklenmektedir. Bu nedenle, dYdX’in likiditeyi doğal olarak teşvik etmek ve ödüllere olan bağımlılığı azaltmak için indirimli bir Piyasa Yapıcı Ücret Programı başlatması zorunludur.

Yukarıda gösterilen ve önerilen Piyasa Yapıcı Ücret Programı, dYdX’teki 30 günlük değişim hacminin yüzdesi olarak yapıcı hacmine dayalı 5 katmandan oluşuyor. Önerilen bu ücret katmanlarına sahip bir program, çoğu üst düzey merkezi borsada standarttır. Sonuç olarak, Market Maker’ların ödülleri, yapıcı hacmiyle doğru orantılıdır ve ödül havuzunun boyutuyla sınırlı değildir.

Ayrıca, bir Piyasa Yapıcı Ücret Programı getirerek:

 • MM’ler, indirimlerin daha öngörülebilir olması ve ödül fazlalarının artık eskisinden daha büyük olması nedeniyle mevcut ödül programındaki değişikliklere karşı daha esnek hale geliyor.
 • Protokol artık likiditeyi doğal olarak teşvik etmenin bir yoluna sahip olacak ve DYDX ödüllerini değiştirirken daha fazla özgürlük sağlayacak.
 • Protokol artık V4’te beklenen artan sayıda pazar tarafından kısıtlanmayacak
 • Yapıcı hacmini teşvik ederek bariz likidite iyileştirmeleri olacak.

Topluluk diğer Likidite Sağlayıcılarından yani LP’lerden dYdX hakkında geri bildirim almak istiyor. Ayrıca LP ödülleriyle birlikte teklifin adil olduğuna inanıyor. Ancak, alıcı ücretlerinde bir artış olduğu varsayılmaktadır. Topluluk alıcı ücretlerinin artırılmasına karşıysa, indirim seviyelerini gözden geçirmeye değer olabilir.

Bekleyen topluluk tartışması, 17 Şubat Cuma günü bir Snap Shot – Anlık Görüntü Oylaması başlattı.

dYdX Trading’e topluluğun isteklerini işaret eden ikili bir oylama olacak ve şunlarla birlikte:

Evet veya hayır! 1 veya 0 !

Size soruyoruz. dYdX Trading “Piyasa Yapıcı İndirim Programı” uygulamalı mı?

SOSYAL MEDYA LİNKLERİ

dYdX, şu anda sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsadır. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışır ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olmuştur. Merkeziyetsiz dünyada dYdX’in “finansal fırsatlara herkesin erişimini sağlama” misyonu ile trade etmek için bugün dYdX kullanmaya başlayın!

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord | Medium

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bültenimize Katılın

  Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.