Cedro Finance Ödüllü Testneti


1

2023 yılında çıkmasını beklediğimiz ve büyük potansiyel gördüğümüz projelerden biri olan Layer Zero üzerinde borç alıp verme platformunun testnetini sizlerle paylaşıyoruz; Hızlıca Cedro Finance ne olduğuna bakalım;

Cedro Finance, kullanıcıların listelenen varlıkları birden fazla zincirde uygun işlem ücretleri ile ödünç verebileceği ve ödünç alabileceği zincirler arası merkezi olmayan bir likidite protokolüdür. Borç verenler, platformun likiditesine katkıda bulunmak için varlıklarını yatırabilir ve borç alanlar, likiditeyi aşırı teminatlandırılmış bir şekilde ödünç alabilirler.

Testnet için Teşvikler

Testnet Lansmanın bir parçası olarak birkaç yarışmaya ev sahipliği yapıyor. Bu yarışma, kullanıcı geri bildirimi alma ve protokolü iyileştirme çabalarının bir parçası;

 • Crew3 sayfasında verilen görevleri tamamlayarak XP kazanın .
 • Rastgele seçilen ve test görevini tamamlayan on kullanıcının her biri 20$ ile ödüllendirilecektir .
 • En değerli geri bildirime sahip on kullanıcı , her biri 25$ ile ödüllendirilecektir .

Ödüllü Testnet dönemi; 28 Kasım 2022’den 26 Aralık 2022′ye kadar açık olacak.

1.Adım

Testnete katılmak için ilk olarak Metamask cüzdanı kurmamız gerekiyor. Bu arada hatırlatalım, testnetlere kendi kullandığınız cüzdan dışında boş bir cüzdan ile katılmayı unutmayın!

Metamask kurulumu ve kullanımı için;

2. Adım

Bu testnet için Fantom Testnet, Polygon Mumbai, Avalanche Fuji ağlarını cüzdanımıza ekliyoruz. Yukarıdaki gibi chainlist sitesini kullanarak ağları ekleyebilirsiniz.

3. Adım

Cüzdanımıza ağları kurduktan sonra, her bir ağ için faucet gerekiyor aşağıdaki sitelerden faucetlere ulaşıp cüzdan adresiniz ile ilgili tokenleri isteyebilirsiniz.

Fantom Testnet için buradan ulaşabilirsiniz.

Avalanche Fuji ağı için buradan ulaşabilirsiniz.

Polygon Mumbai ağı için buradan ulaşabilirsiniz.

Cüzdan kurulumunu tamamladıktan sonra, farklı ağlarda test etmek için bize ağların bilgileri gerekiyor. Buradan siteye gidiyoruz. Cüzdanımızı bağlıyoruz.

4. Adım

Cerdo Finance Testneti için buradan siteye gidiyoruz. Cüzdanımızı bağlıyoruz. “Get Token” kısmından öncelikle test için gerekli USDC miktarını alıyoruz.

5. Adım

Bildiğimiz borç alıp verme platformu olduğu için ilk olarak “Market” sekmesınden ana sayfasına ulaşıyoruz. Sonrasında “Supply” butonundan basıp, platforma biraz önce aldığımız USDC’leri teminat olarak yatırıyoruz.

Borç verme işlemlerinde sırasıyla testUSDC için “Detail” butonuna tıklıyoruz, Gelen ekranda “Supply” diyoruz, sonrasında “Enable” diyerek cüzdan üzerinde işlemleri onaylıyoruz, tekrar “Supply”a tıklıyoruz. Gelen ekranda bir miktar girip Supply diyoruz. İşlemler bu kadar, Aynı şekilde Avax test ağında da benzer işlemleri yapıyoruz.

Borç alma, geri çekme gibi işlemleri Polygon Mumbai ağında yapacağız. Fakat şuan Borrow sekmesi çalışmıyor. Layer Zero test aşamasında olduğu için işlemler uzun sürebiliyor. Borrow kısmını Polygon Mumbai ağından kontrol ediyoruz. Yatırdığımız tokenlere göre borç alma işlemi, geri ödeme teminat çekme gibi işlemleri yaparak testneti tamamlıyoruz.

Günlük olarak faucetten token alarak işlemleri tekrarlayabilirsiniz.

Projenin discord kanalına katılıyoruz. Buradan ulaşabilirsiniz. Doğrulamanızı yaptıktan sonra, #submit-og-proof kanalına, hatalarla ilgili olarak ekran görüntüsü ve cüzdan adresinizi paylaşarak geri bildirimde bulanabilirsiniz.,

Dicord OG rolü için: buradaki formu doldurmayı unutmayın.

XP kazanmak ve diğer görevler içinde; Crew görev sayfasındaki görevlere buradan ulaşarak yapmayı unutmayın!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bültenimize Katılın

  Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.