2023’te Milyoner Edecek Altcoin Sepeti 2023 – Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri


0

Herkese Selam!

Çok uzak değil; 2020/2021de kripto paralarda yaşanan harika yükselişlerle, güzel bir boğa sezonu geçirdik ve ceplerimizi doldurduk. (mini nefes) Gerçi bazılarınız sektöre geç girdiği veya doğru satış anlarını yakalayamadığı için iyi kazançlar yapamadı; hatta bazı coinlerde biz de içeride kaldık. Ama bu demek değil ki fırsatlar bitsin! Doğru hamlelerle kazanmaya devam edeceğiz; bunun için de, yükselişini daha yapmamış sağlam projeleri kovalamamız gerekiyor. 2021 boğasından sonra, yeni çıkan iyi projeler var ve henüz boğa sezonu yaşamadılar. Bunları kovalamak, kazanç oranımızı arttıracak. Bu yazımızda; elinde coinle içeride kalanların çok olduğu projeler yerine; hiç boğa sezonu yaşamayan potansiyeli yüksek projeleri anlattık. Şunu en başta hatırlatayım; amacımız yatırım tavsiyesi vermek değil; doğru bilgileri paylaşmak ve birlikte para kazanmak. Videoya ilk olarak HashFlow ile başlıyoruz.

Hashflow Coin Analiz ve Geleceği

Hashflow HFT Coin Nedir?

Bilmeyen olabilir; Hashflow ‘un tokeni HFT, Binance launchpool’uyla daha yeni kasım ayında listelendi. Bu videoda yer vermek istedik çünkü kötü bir zamanda listelendiği için, fiyatlanıp potansiyeline ulaşamadı. Ayrıca Binancede ilk çıkış yapanların ne kadar çok artış gösterdiğini hepimiz iyi biliyoruz, zamanı geldiğinde HFT de bunu yapabilir, çünkü iyi bir proje! Hızlıca bakalım.

Hashflow; sıfır slipaj ve MEV korumalı işlemler için tasarlanmış merkeziyetsiz bir borsa. Sadece cüzdan bağlayarak herhangi bir ağdaki coini, farklı ağlarda saniyeler içinde alıp satabileceğiz. Yani 1 Ethereum’u ETH ağında satıp, Avax ağında karşılığı kadar Avax alabilicez. Bu işlemler için çapraz köprü parası da yok sadece 2 ağ için gaz ücreti ödüyoruz. Bu teknolojiyi geliştiriyorlar, şuan sadece swap kısmı devrede. ETH, Avalanche, Arbitrum, BNB gibi ağların yanı sıra ilerleyen dönemde Solana, Aptos ve Sui ağlarının da sisteme ekleneceği yol haritasında var. Ayrıca HFT coin tutanlara özel; Hashverse adında oyunlaştırılmış ve hikayelendirilmiş bir metaverse dünyası sunuyorlar. Topluluğa katılıp, etkin rol oynamanın yanı sıra çeşitli ödüllerin dağıtılacağı da söyleniyor.

Hft Coin 2022 kasım ayında listelendi ve listelenmenin ardından, marketin düşüş trendine boyun eğdi. Toplam arzı 1 milyar ve dolaşımda 163 milyon adet olan, HFT coin anlık olarak ….$ seviyelerinde. Hızlıca vesting sürelerine bakınca; takım ve yatırımcıların coinlerinin 1 yıl kilitli kalacağını ve 3 yıllık süreçle ellerine geçeceği de önemli bir detay.  Boğa sezonuna kadar yenilikler ve entegrasyonlar yetiştirilirse; Binance desteğini de arkasına alarak ciddi yükselişler yapabilir. Sıradaki proje Optimism;

Optimism Coin Analiz ve Geleceği

Optimism OP Coin Nedir?

Optimism, Ethereum geliştiricileri tarafından Ethereum için oluşturulmuş hızlı, istikrarlı ve ölçeklenebilir bir Rollup’tır. Ethereum ağının güvenliğinden ödün vermeden Optimism ağının hızından ve düşük işlem ücretlerinden faydalanmamızı sağlıyor. Uniswap ve Synytetix gibi onlarca platform, şuan Optimism ağıyla entegre bir şekilde çalışıyor. Gelelim OP coine!

Blokzincirin coini olan OP coin için, herhangi bir ön satış yapılmadı; bugüne kadar yalnızca toplam arzın %5’i; erken destekçilere ve projeye katkıda bulunanlara airdrop olarak dağıtıldı. Yani ön satış ile ucuza alıp, satış için bekleyen kimse yok; bu da büyük avantaj. İlerleyen dönemlerde toplam arzın %14’ü yine airdroplar ile dağıtacaklarını; teknik dokümanda belirtiliyorlar. Bu da; trade ile kazanç olasılığının yanı sıra, bir de airdrop fırsatı doğuruyor. Optimism ağını kullanmak ileride bize airdrop olarak geri dönebilir. Bu tarz platform, testnet ve node fırsatlarını zaten sürekli paylaşıyoruz. Hala takip etmiyorsanız; twitterterdan da takip edin, fırsatları erken yakalarsınız. Anlık olarak …. dolardaki OP coin; 2022 haziran ayında listelendi. Bitcoinin 15bin doları test etmesiyle 3 dolar seviyelerinden 45 cent seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşadı. Ağın üzerinde çoğalacak projeler sayesinde ekosistemin toplam değeri de artacak ve bir sonraki boğa koşusunda muhakkak yer alacaktır. Sırada GALXE var.

Galxe Coin Analiz ve Geleceği

Galxe GAL Coin Nedir?

Galxe; projelerin ve geliştiricilerin, daha iyi ürünler ve topluluklar oluşturmasını sağlayan bir web3 platformudur. Galxe platformu ile birlikte; kripto projeleri, çeşitli görevleri yerine getiren kullanıcıları topluluklarına katar. Galxe; web3 içinde yer alan kullanıcıları, cüzdanlarıyla birlikte bir kimliğe kavuşturup; en basit ve hızlı şekilde projeler ile buluşturuyor. 2022 yılı ilk aylarında GALXE coinin Coinlist borsasında ön satışı gerçekleştirildi ve 1,5 dolara satıldı. Ardından Binance Launchpool üzerinde BNB ve BUSD stake edenlere ödül olarak dağıtıldı. Toplam arzı 200 milyon olan tokenin 35 milyonu dolaşımda ve anlık fiyatı 1.60 dolar. 2021deki boğanın gazını kaçırmalarına rağmen, geliştirmelerine sağlam bir şekilde devam ediyorlar.

Bu arada Galxe’nin yatırımcıları arasında hepimizin yakından tanıdığı; Binance, Coinbase, Solana ve Spartan gibi DEV isimler var. Ayrıca, Web3 alanında yaptığı ortaklıklara bakıldığında; bir sonraki boğa koşusunda fiyatı onlarca doları görebilir. Hatta WEB3teki insanların çoğalması ile birlikte, ilerleyen dönemde bambaşka boyutlara da çıkabilir. WOMBAT’a geçelim!

Wombat Exchange Coin Analiz ve Geleceği

Wombat Exchange WOM Coin Nedir?

Wombat; USDC,DAI, BUSD,USDT gibi stablecoin’leri minimum slipaj ile alıp satmamızı ve maksimum verimle stake etmemizi sağlayan bir merkeziyetsiz borsadır. Tüm bu yönleriyle DeFi’nin büyümesine önemli ölçüde katkı sunacaktır. Ayrıca diğer defi platformlarının stabil coinlere verdiği getiriden, daha fazla faiz veriyor.

Wombat’a yatırım yapanların arasında Animoca Brands, Jump Capital ve Binance gibi büyük fonlar var. Ayrıca Wombat; Binance Labs incubation çıkışlı bir proje yani Binance’in gelişim desteği de arkasında. Projenin ana tokeni WOM ; 7 centlik satış fiyatıyla sadece Pancake üzerinden CAKE stake edenlere satıldı. Burası önemli; WOM tokenin henüz büyük borsalarda listelenmediğini belirtelim. İlerleyen dönemde listelenme haberleri ark arkaya gelebilir; bu da fiyatına olumlu yansıyacaktır. Hemcinsi olan Pancake’in boğada neler yaptığı da ortada; o performansa yaklaşsa bile yeter. Ayrıca projenin roadmapine baktığımızda 2023 yılının oldukça hareketli geçeceği kesin. BNB harici diğer ağların gelmesiyle coinlerimize çok daha kolay yön veriyor olacağız. Gelişmelerle WOM tokene olan talebin artacağını düşünüyoruz.

Bir sonraki projeye geçmeden önce; 2023 Yeni Coinler videomuzu hatırlatmak istiyorum. O videoda; 2023’te piyasaya çıkacak, şuan geliştirme aşamasındaki sıfır km coinleri anlattık. Bu videodan sonra onu da izleyin! Aptos çıkış yaparken ilk destekçilerine adam başı 3, 4 bin dolar dağıttı, aynısı olabilir! Gidin izleyin ve videodaki projelerin ekosistemlerine erkenden katılın! Sıradaki proje Cosmos ekosisteminden OSMOsis yani Osmo coin!

Osmosis Coin Analiz ve Geleceği

Osmosis OSMO Coin Nedir?

Osmosis’e geçmeden çok kısa Cosmos ekosisteminden bahsetmek istiyorum. Çünkü böylece Osmosis’in önemini daha iyi anlayacaksınız. Blok zincirlerin interneti olarak adlandırılan Cosmos; kendi içinde 260’dan fazla blok zincire ev sahipliği yapan dev bir ekosistemdir. İşte Osmosis de, sürekli gelişmekte ve birçok projenin üretilmesine büyük kolaylık sağlayan Cosmos ekosisteminin çok zincirli ve en büyük merkeziyetsiz borsasıdır. 

Üzerinde milyonlarca dolar kilitli varlık bulunan Osmosis’de; swap, likidite ekleme, stake gibi birçok işlem yapabilmekteyiz. Herhangi bir ön satış yapılmayan coin, ATOM stake edenlere ödül olarak dağıtıldı. Bu sebeple üzerinde herhangi bir satış baskısı da bulunmuyor. Toplam arzı 350 milyon olan OSMO coinin 250 milyon adedi dolaşımda ve anlık olarak 1 dolar seviyelerinde. OSMO coin bir önceki boğa sezonunda çok yeniydi ve platform tam bir başlangıç yapmamıştı. Peşinden gelen ayı sezonunda çalışmalara devam eden proje 3 kat değerlense de marketin aşağı yönlü trendine kapıldı ve fiyatı eridi. Cosmos ekosistemi büyüdükçe içeri akan para miktarının artacağını ve OSMO coinin bundan güç alacağını düşünüyoruz. Sırada GMX var.

GMX Coin Analiz ve Geleceği

GMX Coin Nedir?

GMX; sadece cüzdan bağlayarak spot ve 50 kata kadar kaldıraçlı işlem yapmamıza imkan sunan bir DEX yani merkeziyetsiz borsadır. Platform ayrıca likidite sağlayıcılarına, swap ücretleri ve margin ticaretinden pasif gelir kazandırmaktadır. Şimdilik Arbitrum ve Avalanche ağları üzerinde kullandığımız projenin coini 2021 boğa sezonunun sonlarında piyasaya çıktı ve ardından gelen düşüşlere yenilerek %75’lik değer kaybı yaşadı. Gmx token anlık fiyatı 49 dolar civarında ve toplam arzı 8,6 milyon olan coinin 8 milyonu zaten dolaşımda yer alıyor. Dolaşıma çok daha fazla token girip de fiyatı olumsuz etkilemeyecek olması, çok büyük bir avantaj olacak.

Stake ve Pasif gelir için en çok kullanılan platformlardan biri olan Celcius’un iflasıyla GMX çok kullanıcı kazandı. Ayrıca FTX krizinden etkilenenlerin merkeziyetsiz borsalara yönelmeye başladığından, önceki videolarımızda bahsetmiştik. Son 30 günde GMX platformunun kazancı da %100 artmış oldu. İlerleyen dönemde Şüphesiz ki insanların ilgisi ve parası merkeziyetsiz platformlara kaymaya devam edecek, GMX coin fiyatı da yükselecektir. GMX’i yakın markaj takibe almakta fayda var. Birbirinden değerli geleceği parlak projeleri incelerken; Polkadot ekosistemine yer vermemek olmazdı. Sırada Astar ve Acala projeleri var! İkisi de boğa sonrasında çıkış gerçekleştirdi ve potansiyellerini sergileyemedi. Hemen Astar ile başlayalım.

Astar Coin Analiz ve Geleceği

Astar ASTR Coin Nedir?

Astar Network; Polkadot ekosistemini Ethereum, Cosmos ve tüm büyük Katman 1 blok zincirlerine bağlar. Hem Ethereum Virtual Machine hem de WebAssembly desteklediğinden geliştiriciler Polkadot akıllı sözleşmelerinin yanı sıra mevcut Solidity sözleşmelerini de kullanabilir. Bu sebeple proje şimdiden oldukça geniş bir ekosisteme sahip. Ayrıca Geliştiriciler ölçeklenebilirliğini dikkate almadan Astar Network üzerinde uygulama oluşturabilir. Aralarında Binance Labs, Polychain, OKX, Coinbase, Crypto.com gibi dev yatırımcıları bulunan projenin tokeni 2022 yılı ocak ayında listelendi.

Ayı sezonunun ortasında listelenen coin 32 cent seviyelerinden 4 cent seviyelerine kadar geriledi. Toplam arzı 7 milyar olan Astar tokenin 3,8 milyar adedi piyasada dolaşımda yer almaktadır. Polkadot ağının atılımları ve büyümeleri devam ediyor. 2023 yılında birçok Polkadot projesi büyük çıkış yakalayacaktır. Hızlıca diğer Polkadot projemiz Acala’ya geçelim.

Acala Coin Analiz ve Geleceği

Acla ACA Coin Nedir?

Acala, Polkadot ağında yer alan bir prachaindir ve Polkadot ağına özgü stabil coini aUSD üreticisidir. Acala tek başına ölçeklenebilir, Ethereum uyumlu ve DeFi için optimize edilmiş bir katman-1 akıllı sözleşme platformudur. Ayrıca EVM+ ile Acala, geliştiricilerin aUSD ekosisteminden yararlanmalarını sağlarken Ethereum’un güvenliğini ve Substrate’in tam gücünü kullanmalarına olanak tanır. Acala;  DeFi için özelleştirilmiştir ve geliştiricilerden talep edilen yeni özellikleri entegre etmek için çatallanma olmadan yükseltmeye devam edebilir. Platformda, coinlerinizi Ethereum – Polkadot – Acala – Astar ağları arasında köprüleyebilir,  swap yapabilir, Polkadot stake edebilir, aUSD üretebilir, likidite yatırarak pasif gelir elde edebilirsiniz. 

Astar gibi yine aynı dönemde, 2022 yılı ocak ayında listelenen proje; piyasanın kötü gidişi ve Terra Luna’nın çöküşünden oldukça etkilendi. Toplam arzı 1 milyar olan coinin 570 milyonu dolaşımda ve şuan fiyatı 0.11 $ seviyelerinde. Ayı sezonu ve belirsizlik devam etse de Polkadot projelerinin çalıştığını ve gelişmeye devam ettiğini biliyoruz. Mutlaka bugünlerin meyvelerini ileride toplayacaklardır. Şimdi sırada bol sıfırlı coin sevenler için harika bir proje var!!

Doge, Shiba, Floki gibi köpek meme coinler, geçtiğimiz boğa sezonunda yüzlerce hatta binlerce kat yükselip yüzümüzü güldürdü. Son dönemde blokzincir projelerinin de revaçta olduğu malum.

Dogechain Coin Analiz ve Geleceği

Dogechain DC Coin Nedir?

E hal böyle olunca Dogecoin sahipleri de, Dogechain adında bir blokzincir oluşturma kararı aldı. Bilinen Doge ağı; üzerinde bir akıllı kontrat taşımayan yani sadece para transferi için kullanılabilen bir ağ iken, Dogechain üzerinde, akıllı kontratlar ile; NFT, DeFi ve oyun gibi birçok proje yer alabilecek. Hatta ağ üzerinde üretim başladı bile;  popüler ön satış platformu GameFi’da, şuan Dogechain ağındaki bir oyun olan, Cyber Arena ön satışı var. Ayrıca Meme coinlerde topluluğun ne kadar önemli olduğunu hepimiz zaten çok iyi biliyoruz. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla birlikte hem Doge hem de DogeChain’in coini DC coin yükselişe geçti.

Twitter’ın kripto ile ödeme kabul etmesinin yanı sıra, kripto cüzdan üreteceği söylentileri yayıldıkça, DC coin için yüzlerce kat yükseliş görebiliriz. DC Coin için herhangi bir ön satış süreci yapılmadı. Toplamda 6 milyar DC coin; Doge kullanıcılarına airdrop olarak gönderiliyor. Üstelik toplam arzın; %80’inin yakıldığı belirtildi.  DC coinin şuan piyasada dolaşan miktarı ise 13 milyar adet. Dogechain; şuan … dolar seviyesinde ve böyle giderse yeni boğa sezonunun yıldızlarından biri olabilir. Artık sona geldik ve sırada, belki de görmeyi beklemediğiniz bir proje var. Ama bizce, tam da boğa için güç topluyor diyebiliriz; Aptos!!

Aptos Coin Analiz ve Geleceği

Aptos APT Coin Nedir?

2022de belki de adını en çok duyduğumuz projelerin başında Aptos geliyor. Çıkış yaptığı dönemde; ard arda gelen iflas ve hack haberleriyle bunalan kripto piyasasına tam anlamıyla nefes aldırdı. Daha önceleri testnetler ile ilgilenenlerin bildiği bir proje olan Aptos; listelenme günü dağıttığı milyonlarca dolar değerindeki airdrop ile bir anda kripto gündemine oturmuş ve piyasaya harika bir giriş yapmıştı. Projenin başlangıç hikayesi de enteresan. Facebook kendi coinini yaratmaktan vazgeçince ekipten ayrılan Mo Shaikh ve Avery Ching; Move kodlama dili ile Aptos’u başlatıyor. Facebook için kaçan balık büyük diyebiliriz.

Katman -1 proje olan Aptos ilk çıktığı günden itibaren ölçeklendirme açısından Solana ile kıyaslanıyor. Bildiğiniz gibi Solana bir önceki boğa sezonunda 14$ seviyelerinden 250$’a kadar müthiş bir ivme yakalamış ve devasa bir ekosisteme sahip olmuştu. Ancak FTX ve Alameda Research krizinde çok büyük darbe alan Solana pazarda büyük kayıplar yaşadı. Solana’nın bu düşüşünden faydalanıp, Aptos boğa sezonunda koltuğunu kapabilir.

Tüm borsalarda aynı anda listelenen APT coinin anlık değeri 4.60 $ Dolaşım miktarı Solana’nın yarısından daha az olan Apt coinde takım ve yatırımcı paylarının da 4 yıl kilitli olduğunu ekleyelim. Bir sonraki boğada L1 rakiplerini sollayabilir ve APT coin 3 haneli fiyatlara çıkabilir.

Videoyu bitirmeden önce şunu tekrarliyim. 2021 boğasında coinlerin fiyatları çok yükseğe çıktı ve o fiyatlarda alıp içerde kalanlar, satabilmek için sıradaki boğa sezonunu bekliyor. Bu videoda; bu duruma maruz kalmayacak, boğayı yaşamamış tam 10 proje inceledik. Ama size gidin hemen bu coinlerden alın demiyoruz. Kendiniz de inceleyin; sepetlerinizi çeşitlendirmek için satış baskısından ne kadar uzak kalırsanız o kadar iyi olur. Finansal özgürlüğe kavuşmak için boğaya hazırlık yaparken, bu durumu göz önünde bulundurmakta fayda var!

Piyasa analizleri, altcoin proje incelemeleri, ön satış, testnet ve airdrop kazanç fırsatlarını kaçırmamak için; Youtube kanalımıza abone olmayı ve bildirim zilini açmayı unutmayın. Tüm paylaşımlarımızı anında görmek için, Pusula Finans’ı twitterdan ve telegramdan da takip etmelisiniz.

Bir sonraki videomuzda görüşmek dileğiyle Hoşcakalın!!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.