Babylon Ödüllü Testnet Rehberi


5

Babylon Proof of Stake (PoS) ağların ve merkezi olmayan uygulamaların (DApps) güvenliğini arttırmak için bitcoin staking protokolüne öncülük eden bir Bitcoin staking altyapı projesidir. Bu yenilikçi protokol, Bitcoin sahiplerinin varlıklarını stake etmelerine, ödül kazanmalarına ve PoS zincirleri ile Dapp’lerin güvenliğini güçlendirmelerine olanak sağlıyor.

İlk yatırım turunda Polychain Capital öncülüğünde 18 Milyon dolar yatırım topladılar. Framework, OKX ventures Hack VC gibi önemli yatırımcılar bulunuyor.

28 Şubatta Public yani herkese açık testnetleri başlayacak. Bu nedenle şimdiden testnet süresince bize lazım olacak cüzdanları ve faucet işlemlerini halledelim.

Babylon – Bitcoin Stake Testnet İşlemleri

Keplr Wallet Kurulumu

İlk olarak bize Keplr wallet gerekiyor. BURADAN tarayıcımıza indiriyoruz ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Kurulum sırasında size gizli kelimelerinizi verecek bir yere not etmeyi unutmayın.

Keplr cüzdanımızı kurduktan sonra BURADAN siteye ulaşıyoruz ve Babylon Testnet ağını keplr cüzdanımıza ekliyoruz. Sonrasında Keplr wallet içinde Manage Chain Visibilty seçeneğinden tüm ağları aktif ediyoruz. Artık Babylon test ağını cüzdanımıza ekledik.

Sıra geldi test tokeni istemeye;

Babylon discord kanalına BURADAN ulaşıp doğrulama adımları sonrasında, get-a-role odasında “Tech” rolünü aktif edin. Artık “faucet” odasını kullanabilirsiniz.

!faucet bbn1... adresiniz ile test coinleri istiyoruz.

OKX Wallet Kurulumu

BURADAN OKX wallet indirme sayfasına ulaşıyoruz. kendimiz yeni bir cüzdan kuruyoruz. Tabi ki gizli kelimeleri bir yere not etmeyi unutmayın. Cüzdanımızı açtıktan sonra;

Ağlar sekmesinden geliyoruz. BTC signet olan ağı seçiyoruz. Seçimi yaptıtan sonra, sağ üste cüzdan ayarlar sekmesine basıyoruz. Native SegWit olan adresi seçiyoruz.

Aldığımız tb1… ile başlayan BTC adresine BURADAN sBTC istiypruz. Günlük 0,01 BTC kadar isteme hakkımız var. Ayrıca Babylon discord kanalında da sBTC faucet odası açıldı oradan da test tokeni isteyebilirsiniz.

Bitcoin Pioneer Pass NFT ne kadar sürede almanız gerekiyor?

BURADAN 28 Şubattan itibaran aldığımız sBTC ile BBN’leri stake edeceğiz. Unutmayın, Bitcoin stake Öncüsü olarak katkınız NFT ile ölümsüzleştirilecektir. 

Sınırlı sayıda Bitcoin Pioneer Pass NFT mevcut ve talep süresi 26 Pazartesi günü başlayıp 3 Mart 2024 Pazar 23:59 UTC’de sona erecek şekilde yalnızca 7 gün açık olacak.

Bu testneti mutlaka takip edin ve NFT’nizi almayı unutmayın. Oldukça önemli…

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 24
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 14
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. neden okx kullanmakşart mı ? unisatla yapsak olmaz mı

 2. teşekkürler.. takipteyiz bakalım nft alabilecekmiyiz. signetfaucet hep hata veriyor

 3. emeginize sağlık .sadece test tokenları şuan için yeterlimi,stake şu aşamada yok sanırım

 4. tb1qegvy7wansac4crxpzznnncsprxal3thuvm5n6m
  lütfen 0.0002 sitbtc atın bende alayım şu nft yi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.