Algo Wallet Kurulumu


0

Algo Wallet Kurulumu

Birden fazla ağ ve sistem kullanıyoruz. Hepsinin  cüzdanları var. Bu bölümde My Algo Wallet cüzdan kurulumunu sizlerle paylaşacağız. Bu cüzdan,  Web browser üzerinden kullanılan bir cüzdan, henüz chrome eklenitisi yok! Bu nedenle web sitesi gibi kullanacağız. 

Algorand altyapısında olan sitelerde sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Hadi cüzdanı kurmaya başlayalım;

Öncelikle size vermiş olduğumuz;

https://wallet.myalgo.com/ adresine gidiyoruz, Google üzerinden de aratarak gidebilirsiniz.

Siteye girdikten sonra görselde olduğu gibi, “Access Now” butonuna basıyoruz ve gelen sayfadaki şartları kabul ediyoruz.  Sonrasında “Continue” butonuna basarak devam ediyoruz. Karşımıza, cüzdanımıza da ulaşacağımız ve tüm işlemlerde kullanacağımız şifremizi belirlememizi istiyor. Unutmayacağınız bir şifre belirleyin. Tüm işlemler bu şifreyi gireceksiniz.

Şifremizi belirledikten sonra, artık Algo wallet için siteye erişmiş olduk. Karışımızda birçok seçenek var. Daha önceden bir algo wallet var ise “Import Wallet” seçeneğinden tekrar anahtar kelimelerinizi girerek aktif hale getirebilirsiniz.

Biz yeni bir cüzdan kurulumu yapacağımız için “New Wallet” seçeneğini işaretliyoruz.

Sonrasında görseldeki gibi uyarı işaretine “devam” diyerek anahtar kelimelerin olduğu sayfaya yönlendirmesini bekliyoruz.

Geldik en önemli kısma, burada hiçbir zaman kaybetmemeniz gereken anahtar kelimelerinizi verecek, Bunları yukarıdaki butondan basarak tamamını görebilir yada parça parça görebilirsiniz. Copy butonuna basarak bir yere kayıt edebilirsiniz. Bu anahtar kelimeleri bilgisayar, telefon gibi online ortamlarda saklamayın! Bir yere not edin. Şifrenizden bağımsız olarak bu anahtar kelimeler kimin eline geçerse, cüzdanın da  sahibi o olur! Bunu hiçbir zaman unutmayın! Blokzincir dünyasında, güvenlik tamamen size aittir. 

Biz devam edelim….

Şimdi devam etmek için sizden, anahtar kelimelerinizden rastgele kelimeleri sırasıyla istiyor, o nedenle kelimelerin sırasını kesinlikle karıştırmayın. İstediği kelimeleri doğru şekilde, sizden istediği gibi aşağıdaki seçeneklerden tıklayarak girebilirsiniz.

Doğru sırayla girdikten sonra sizden “Wallet Name” istiyor. Buna istediğiniz ismi verebilirsiniz. Sonra “Create Wallet” butonuna basarak, ilerliyoruz. Artık Algo Wallet cüzdanımız hazır. Bu siteyi sık kullanılanlar kısmına ekleyerek kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı anahtar kelimeler ile Telefonunuza da Algo wallet kurabilirsiniz. Aynı anda sekronize şekilde kullanabilirsiniz. Görselde işaretlediğim kısımda sizin cüzdan adresiniz. Buraya ALGO yada Algo ağında bir token göndermeniz gerektiğinde bu adresi kullanacaksınız.

Sitenin en sağında bulunan MAINNET kısmından da ağları seçebiliyorsunuz. TESTNET ve MAINNET gibi. Artık hem testnet için hemde mainnet kullanımı için Algo Wallet cüzdana sahibiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.