Supernova Platform Testneti


1

Supernova platformunun 2. platform testneti katılıyoruz. Bunun için yapılması gereken tüm adımları sırasıyla sizlere gösterelim.

Keplr Wallet Cüzdan Kurulumu

Keplr Wallet veya Leap Wallet cüzdanları indiriyoruz ve tarayıcımıza ekliyoruz.  Biz işlemlerimize Keplr wallet ile devam ediyoruz.

Buradan platforma ulaşıyoruz.

Sağ üstten cüzdanımız bağlıyoruz ve Keplr wallet gelen uyarıları onaylıyoruz. Bu sayede Nova test ağını cüzdanımıza ekliyoruz. Aşağıdaki gibi nova test ağı ve cüzdan adresinizi görmeniz gerekiyor.

Supernova Faucet

Test ağını ve cüzdan adresimizi aldıktan sonra, sıra geldi test tokenlerimizi almaya, bunun için sitede bulunan FAUCET sekmesine basabilir veya buradan ulaşabilirsiniz.

Faucet bölümünde, Cosmos, Juno, Osmosis ve Nova tokenlerini istiyoruz. Belli periyotlarla tekrar alabiliriz. Sürekli almanıza izin vermiyor. Bu adımları da tamamladıysak, diğer kısama geçelim

Supernova Stake

Faucetten adlığımız tokenleri burada stake ile ATOM-snATOM, OSMOSIS-snOSMOSIS, JUNO-snJUNO çiftleri ile stake yapıyoruz.

Bir süre bekledikten sonra, UNSTAKE işlemi ile STAKE ettiklerimizin bir kısmını geri çekiyoruz. Bunlar için platforma biraz zaman verin, hemen üst üste işlemleri yapamayabilirsiniz.

UNSTAKE işlemi sonrasında yaklaşım yarım günlük süre sonrasında CLAIM ile tekrar yatırdığımız tokenleri geri çekebiliyoruz. Bu işlemleri yaptıktan sonra sıra geldi diğer adımları yapmaya

Supernova Swap

Faucetten aldığımız tokenleri bu bölümde swap işlemi gerçekleştiriyoruz. Burada işlemlerde hata alırsanız sağ üsteki çark simgesine basarak silipaj değerlerini değiştirebilir, farklı silipaj değerleri ile tekrar yapabilirsiniz.

Supernova Liquidity

Bu bölümde ekrandaki gibi ATOM/snATOM, OSMO/snOSMO, JUNO/snJUNO çiftlerinde havuzlara token çiftleri yatırıp LP token yaratıyoruz. Bu böümde önce Add Liquidity butnona basarak bir miktar yatırıyoruz. Sonra onun, bir miktarını remove liquidity butonu ile geri çekiyoruz.

Supernova Pools

Liquidity bölümünde yaratmış olduğumu LP tokenleri Pools bölümünde havuzlara yatırıyoruz. Ekrandaki resim sizde + – yazan bölümde Stake LP olarak görünecektir. O ksımdan LP tokenleri yatırıyoruz. Sonrasında bir kısmını geri çekiyoruz ve Bir süre bekledikten sonra Harvest bölümünden kazandığımız NOVA’ları geri çekiyoruz.

Supernova Proposals

Bu bölümde oylamalara katılıp oy verebilirsiniz. bu rehberi hazırlarken bir tane aktif oylama mevcuttu. Ara ara kontrol edip oylama açılmışsa katılmayı unutmayın.

Supernova Validator

Son olarak elimizdeki NOVA tokenların bir kısmını validator olanlara stake edeceğiz, bunun için Stake bölümüne basıyoruz. Yatırmak istediğimiz miktarı seçip, Delegate ediyoruz ve işlemler tamamlanmış oluyor.

Platform üzerindeki tüm sekmeleri ve diğer ayarları kontrol etmeyi unutmayın!

Ayrıca, projenin twitter takip edin discord kanalına katılarak gördüğünüz hata ve önerilerinizi belirtin.

FEEDBACK FORM doldurmayı unutmayın, formu doldurabilmek için discorda kanallarına girmiş ve doğrulama yapmış olmanız gerekiyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Testnetin 3 aşamasına geçilecekmiş. 3. Aşama ödüllü ve node testte içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.