Scroll Alpha Testnet Rehberi | Tam Liste


2

Scroll Alpha & AAVE

Scroll Alpha ağını Aave üzerinde kullanmaya devam ediyoruz. Yapacağımız işlemler oldukça basit. BURADAN Aave platformuna ulaşıyoruz. Aave protokolünü test moduna geçiyoruz.

Test moduna aldıktan sonra; Ortaki bölümden Scroll Alpha ağını seçiyoruz.

BURADAN faucete ulaşıyoruz ve oradaki test tokenlerini cüzdanımıza talep ediyoruz. Faucette hata var ise rehberde Goerli ETH ağından Scroll Alpha ağına test tokenleri göndererek de işlemleri yapabilirsiniz.

Ağ ve faucet işlemleri sonrasında gelen test tokenleriyle, öncelikle platforma ETH borç veriyoruz. Borç verdiğimiz tokenlerin bit bölümünü geri çekiyoruz. İkinci bölümde ise çeşitli stabil coinlerden borç alıyoruz, aldığımız borcun bir bölümün geri ödüyoruz.

Zada Finance

BURADAN platforma ulaşıyoruz.  Cüzdanımızı ScroLl Alpha ağıın da bağlıyoruz. Faucetten ZDA token almak için, bizden bir tweet atmamızı istiyoruz. Tuşa basınca cüzdan adresimizle birlikte bir tweet atıyoruz. Cüzdanımıza yaklaşık 5-10 dk. içinde, 10 tane ZDA token gelmiş oluyor.

Swap

Öncelikle swap bölümünden. ZDA, ETH ve USDC arasında takas işlemleri yapıyoruz. Bu üç token arasında bolca işlem yapıyoruz.

Pool

Pool bölümüne geldiğimizde ZDA token ile hem ETH hemde USDC havuzu oluşturalıım. Sonrasında eklediğimiz likiditenin bir bölümü geri çekelim. Bu bölümdeki işlemleri de bolca yapıyoruz.

Platformla ilgili olarak bulduğunuz hata ve önerileri discord kanallarına katılarak ekibe bildirebilirsiniz. BURADAN discorda katılabilirsiniz. Ayrıca GUILD görevlerileri ile OG ve ZADA rolü almayı unutmayın. Bazen discord rolleri bile projeden airdrop alma ihtimalinizi arttırabiliyor. GUILD görevlerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

Sizler için daha önce yayınlamış olduğumuz rehberleri bir araya getirdik. Sırayla bu rehbleri ekliyoruz. Buradaki sırayla vakit buldukça işlemleri yapmaya ve ağ üzerinde Txh yapmaya devam edin.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 15
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. devamke

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.