Mode Network Testnet Rehberi


1

Optimisim ve Arbitrum’un yakaladığı başarı sonrasında Ethereum üzerinde geliştirilen Layer-2 katmanlarda büyük hype yaşanmaya devam ediyor. OP ve ARB sonrasında, sırada zkSync Era, Starknet, Linea, Base, Mantle derken birçok ağ Layer-2 olarak hayatımıza girmeye devam ediyor.

Mode Network’de bunlardan biri Superchain olarak kendilerini ifade ediyorlar. Mode Network diğer ağlardan farklı olarak geliştiricileri kendi üzerine çekmeye ve birçok dApp uygulama ve geliştirici ekipiyle farklı özellikleri yapmaya çalışıyorlar.

Mod ana ağı aşağıdaki özelliklerle birlikte gelir:

 • Sözleşme Teminatlı Gelir : Akıllı Sözleşme geliştiricileri, ağa dağıttıkları sözleşmeler aracılığıyla işleyen ücretleri paylaşacaktır.
 • Yönlendirme Geliri: Yeni geliştiricileri, kullanıcıları veya protokolleri ağa yönlendiren herhangi bir geliştirici, kullanıcı veya protokol, işlem ücreti gelirinden pay alacaktır.
 • Proje büyüme panosu ve araçları: Geliştiriciler, topluluklarını ölçeklendirmede onları desteklemek için uygulamalarına ilişkin önemli verileri ve önde gelen web3 büyüme araçlarına entegrasyonları içeren bir proje panosuna erişebilecek.

Diğer Layer-2’lere göre farklı bir yol izleyen Mode Network’ün basit adımlarla public testnetine katılacağız ve Mode üzerinde kendi tokenimizi oluşturup dağıtacağız. Burn, Mint ve farklı adreslere token gönderme airdrop işlemlerini yaparak testimizi bitiyoruz.

Mode Network Test Ağı Parametreleri

Ağ adı
: Mode Testnet
Yeni RPC URL adresi: https://sepolia.mode.network
Zincir Kimliği
: 919
Para Birimi Sembolü: mETH

Mode Network Bridge

BURADAN siteye ulaşıyoruz. Sepoila Ağından Mode ağına test ETH’ları gönderiyoruz. Sepoila ağında test ETH’ınız yok ise BURADAN giderek test tokeni talep edebilirsiniz.

Mode Test ağına ETH gönderdikten sonra, Kendi Tokenimizi oluşturmaya başlayalım.

BURADAN thirdweb sitesine gidiyoruz. Siteye ulaştıktan sonra Sağ üsten cüzdanımızı bağlıyoruz. Mode Test ağında olduğunuza emin olun.

Explore sayfasında Token yazan bölümü seçiyoruz.

Daha sonra Depoly Now bölümüne basıyoruz ve karşımıza çıkan bölümde;

Tokeninizin adını, sembolünü, açıklamasını ve avatar resmi gibi özellikleri ekltedikten sonra, Alttaki dashboard ifadesi resimdeki gibi tik işaretli olduğunu kontrol ediyoruz. Sonrasında Deploy Now diyerek işlemi gerçekleştiriyoruz.

İşlemler gerçekleştikten sonra, öncelikle MINT fonksiyonu ile tokenimizin toplam adedini yazıyoruz. Sonrasında diğer fonksiyonları kullanabilirsiniz. Burn, Airdrop ve Transfer işlemlerini mutlaka kullanın;

Benim cüzdanımı aşağıya bırakıyorum. Oluşturduğunuz tokenleri gönderin, Hatta yorumlara kendi cüzdan adreslerinizi bırakın bende sizlere gönderirim.

0x13B19fd63d34Be9d3D6d25ebd7142134C0cfc725

Son olarak da Galxe görevi var. BURADAN ulaşabilirsiniz. Rehberi hazırlarken 3 saati kalmıştı. Girip hızlıca görevleri yapabilirsiniz. Erken erişim için işe yarıyabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 6
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 0x09Df4CFF46aE1408f98eF6dc12E8b3dE9737ae64

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.