Meuna Testnet Rehberi | Ödüllü


0

Ethereum üzerinde geliştirilen Layer-2’lerden sonra Binance Smart Chain’de kendi layer-2’si opBNB duyurmuştu. Binance Borsası ve yatırım kolu olan Binance Labs ise DEFI araçları sunan projelere yatırımlarını arttırmaya başladı. Helio Money’de bunlardan biri ve BNB ağında birçok borç alıp verme platformu çalışmaya başladı.

opBNB ağına ise projeler yeni yeni gelmeye başladı. Meuna bunlardan biri ve ilginç özellikler sunuyor. Nasdaq yada diğer borsa ürünlerinin sentetik asetlerini oluşturuyor. Örneğin; Apple, Amazon, Google gibi hisse senetlerini alabiliyor. Bunlar için long ve short yönlü kontratlar açabiliyoruz.

Kısaca Real World Asset denilen finans alanında olan firmaların hisse işlemlerini opBNB ağı üzerinden DEFI ve vadeli işlemler açmamıza yarıyor.

Test adımlarına geçmeden önce Meuna’nın aidrop etkinliğine katılmak için Galxe etkinliği var. BURADAN etkinliğe ulaşarak sosyal medya görevlerini tamamlayıp Polygın ağında OAT’ınızı mintlemeyi unutmayın!

Önce hazırlık işlemlerimizi halledelim;

opBNB ağını Metamask’a Ekleme

Metamask cüzdanımıza opBNB ağını ekleyelim. Bunun için Ağ Ekle> Manuel Ağ ekle sekmesine gidiyoruz ve aşağıdaki parametreleri cüzdanımıza ekliyoruz.

Ağ adıopBNB Testnet
Yeni RPC URL adresihttps://opbnb-testnet-rpc.bnbchain.org
Zincir Kimliği5611
Para Birimi SembolütBNB
Blok Gezgini URL Adresihttps://opbnbscan.com/

Ağı cüzdanımıza ekledikten sonra Test BNB’si lazım olacak önce BURADAN test BNB istiyoruz. bu adımı tamamladıktan sonra, bridge ile aldığımız BNB’leri opBNB test ağına gönderiyoruz. BURADAN bridge bölümüne erişebilirsiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra BURADAN siteye ulaşıyoruz. Sağdaki bölümden cüzdanımızı bağlıyoruz. Sonrasında ağ seçimini opBNB testnet olarak değiştiriyoruz.

İşlemlerimizi yapabilmek için bize HAY stabilcoini lazım. Bunun için BURADAN faucete gidiyoruz ve HAY token istiyoruz. 100 tane yolluyorlar. Lazım oldukça oradan talep edebilirsiniz.

Meuna Trade

Bu bölümde HAY token ile Apple, Amazon gibi şirketlerin Sentetik asetlerinden alım satımını gerçekleştiriyoruz. Farklı farklı assetlerin alım satımını yapabilirsiniz.

Meuna Pool

Bu bölümde farklı asset tipleri için likidite havuzlarına yatırım yapıyoruz ve yatırdığımız çiftlerin bir bölümünü geri çekiyoruz.

Meuna Farm

Bu bölümde Sentetik asetler için Long veya Short yönlü borçlanma senetleri oluşturabiliyor ve onlara likidite ekleyebiliyoruz.

Meuna Mint

Bu bölümde farklı kontratlar ve kaldıraç oranları ile havuzlar açabilirsiniz. Borçlanma miktarını ayarlayabilirsiniz.

En son My Page bölümünde ise mevcut durumunuzu ve yaptığınız işlemler ile farming havuzlarınızı görebilirsiniz.

Ara ara işlemleri tekrar etmeyi ve yaptığınız işlemlerin tersini de yapmayı unutmayın. Ayrıca platformla ilgili bulduğunuz hata veya diğer kısımlarla ilgili olarak ekipe geri dönüşlerinizi iletmeyi unutmayın.

Son olarak ekip airdropla ilgili olarak bu twiti paylaşmış. Sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.