Kripto Hedge Fon Kıdemlisi Mark Yusko, Bitcoin Boğa Sezonunun “Yakında” Olduğunu Söyledi


0

Morgan Creek Capital CIO’su Mark Yusko, Bitcoin’in (BTC) yeni bir boğa piyasasına girmenin eşiğinde olabileceğini söylüyor.

Popüler kripto analisti Scott Melker ile yeni bir röportajda, hedge fon gazisi, Bitcoin’in halving etkinliğine giden yolun muhtemelen yükseliş fiyat hareketini ateşleyeceğine inandığını söyledi.

“Ama baharı, yazı hemen köşede tartışacağım, tahminim yarılanmadan dokuz ay önce Mayıs, Haziran gibi. Ve bu böyle gider.

Morgan Creek Capital yöneticisine göre, kripto baharı çoğunlukla aralığa bağlı fiyat hareketidir ve yaz yükseliş dönemini temsil eder.

Yusko ayrıca, Bitcoin’in fiyatının, geçmişte kral kripto para biriminin değerini daha yükseğe göndermek için yaptığı gibi muhtemelen yarıya tepki vereceğini söylüyor. Nisan 2024’te yapılması planlanan halving, BTC madencilerinin ödüllerini dört yılda bir yarıya indiriyor.

Yusko diyor ki,

“Her dört yılda bir blok ödüllerini keseceğiniz Bitcoin’e kodlanmıştır. Blok ödüllerini keserseniz, teorik olarak, bir grup madenci, fiyat değişmediği sürece işsiz kalacaktır. Ve fiyat ayarlaması hareket yaratır.”

Bitcoin, yazı yazılırken 22.356 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca, Bitcoin’in adil piyasa değerinin, geleneksel varlıkları fiyatlandıran aynı faktörlerden kaynaklanmadığını da söylüyor. Geleneksel varlıkların GSYİH büyümesi, faiz oranları ve ekonomi ile Bitcoin’den çok daha güçlü bir korelasyona sahip olduğunu söylüyor.

“Bitcoin, kariyerimde gördüğüm en ilişkisiz varlık.”

Yusko, meme token Dogecoin’i (DOGE) eleştirmeye devam ederek, gerçek bir kullanım durumu olmadığını ve bu nedenle hiçbir değerinin olmaması gerektiğini iddia ediyor.

“Dogecoin gibi spekülatif saçmalıklar, neden var? Kalbim acıyor demek istiyorum. DOGE sıfır olduğunda ayı piyasasının biteceğini söyledim ve bunun arkasında durmak istiyorum ama yapamam çünkü aptal insanlar aptal olacak. Bu adamla tartışmaya giriyorum. Ve o aslında bir arkadaş. ‘Memlerin değeri vardır’ gibi.

“Hayır, yapmıyorlar.”

Dogecoin bu yazı yazılırken 0,0769$ değerinde.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.