Jackal Protocol Testnet Rehberi


3
Yeni Kripto Proje Peşinde – Airdrop ile Para Kazanıyoruz! Jackal Protocol JKL Coin Testnet Rehberi

Blok zincir üzerinde cloud ve veri saklama deposu sunan Jackal projesinin ödüllü tesnetine katılacağız. Yapacağımız adımlar oldukça basit, rehbere göre adımları takip ederek, sizde rahatlıkla testnete katılabilirsiniz.

Jackal testneti katılmak için keplr wallet ihtiyacımız var onun için buradan keplr wallet indirebilirsiniz. Sonrasında kurulum yaparak gizli kelimelerinizi kaybetmeyecek şekilde korumayı unutmayın.

Öncelikle buradan platforma gidiyor ve Keplr wallet cüzdanımızı bağlıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra, Cüzdanımızı açıyor, Ağ isimleri yazan yerden custom olarak “Cosmos Hub” gelir o bölüme basıp Jackal Tesnet II buluyoruz, orayı açtığımızda bize;

jkl1eljuy83n5yg0vz8tftelyzaty5wpugeg496t45

benzer şekilde bir cüzdan adresi verecek bu adresi kopyalıyoruz.

Jackal Fuacet

Cüzdan adresimizi aldık, faucetten token isteyerek başlıyoruz. Buradan faucete ulaşabilirsiniz.

bir dakika içerisinde cüzdanımıza 100 adet Jackal token gelmiş oldu. Artık platformu kullanmaya başlayabiliriz.

Cüzdanımızı platforam bağladıktan sonra ilk olarak Name Service bölümüne basıyoruz.

Bastığınızda karşınıza Run tuşu gelecek o tuşa basıyoruz, random bir name vermiş oldu. İkincisinde kendi belirlediğimiz, Bir name alıyoruz. Bunun için Register Butonuna basıyoruz. Sonrasında, İsmi veriyoruz, istediğiniz bir isim verebilirsiniz. Yıl seçiyoruz ve kaydet dediğimizde ismi almış oluyoruz.

İsmimizi oluşturduktan sonra sağdaki üç noktaya basarak ücret belirleyip listeliyoruz. İsterseniz Unlist yapabilirsiniz. Oradaki tüm tuşların fonksiyonlarını kullanmayı unutmayalım.

Şimdi de, RNS Marketplace gidiyoruz ve ucuz olan bir isim satın alıyoruz. Miktarı az olan tercih edelim, elimizdeki tokenlar idari kullanın, işlemlerde işimize yaracak.

Name service kısmını tamamladıktan sonra Home tuşuna basıyoruz ve ana sayfaya geliyoruz.

Storage bölümünde miktara göre bir cloud seçiyoruz ve cüzdanımıza gelen onayları kabul ettikten sonra, işlemlere devam ediyoruz. Bu bölümde biraz beklemeniz gerekebilir. Storage seçtikten sonra bir süre sizi bekletecek, rehberi hazırlarken yaklaşık 12 saat sonra diğer kısımları aktif oldu. Ara ara kontrol edebilirsiniz. Diğer adıma geçelim.

Storage bölümüne ulaştıktan sonra yapacağınız adımlara devam edelim. İlk defa açtığınızda size create File seçeneği geliyor. Orada dosyanıza isim verebilirsiniz. Sonrasında sağdaki bölümden içine herhangi bir görsel yükleyebilirsiniz. Bu şekilde işlemleri tamamlıyoruz.

Yeni güncellemeler geldiğinde Telegram kanalımızdan duyurusunu paylaşırız. Buradan telegram kanalımıza ulaşabilirsiniz.

Jackal Protocol Testnet Ödülü

Kendi twitter duyurularında söyledikleri gibi SCRT yani Secret token airdrobu yapacaklarını ve claim sayfasının testnette olduğu gibi açılacağını belirtmişler ödül ne olur bilemeyiz ama oldukça kolay bir testnet rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bültenimize Katılın

  Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.