Coinbase CEO’su, netlik için SEC’e dava açtıktan sonra ‘Kripto ile Durun’ kampanyasını destekliyor


0

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto borsası devi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na dijital varlık düzenlemesi konusunda netlik için dava açtıktan saatler sonra “mantıklı kripto politikası arayan kripto topluluğu için birlik” sinyali vermeyi amaçlayan bir NFT projesini destekledi. 

Armstrong , Zora pazarında barındırılan bir kalkanın ücretsiz NFT görüntüsünün bağlantısını ekleyerek “Kripto ile Stand’ı az önce bastım,” diye tweet attı . Yönetici, NFT’yi bastıktan sonra, projeye desteğini göstermek için önerilen ikinci adımı henüz atmadı: Twitter adının yanına bir kalkan emojisi eklemek. 

Coinbase, Stand with Crypto kampanyasının borsa tarafından mı yoksa şirketten bağımsız mı oluşturulduğuna dair netlik arayan bir soruya hemen yanıt vermedi. 

Armstrong’un tweet’i, Coinbase’in ABD düzenleyicisinin dijital varlıkları kapsayan belirli bir kural hazırlaması için Temmuz ayında yaptığı talebe yanıt vermeye zorlamak amacıyla SEC’e dava açtığını açıklamasından kısa bir süre sonra geldi. Bu talepten bu yana ajans, ayrı bir kripto düzenlemesi oluşturmayı reddederken, saklama ve takas kurallarını dijital varlıklar için geçerli olduklarını açıkça söylemek üzere yeniden açtı. SEC ayrıca kripto firmalarına karşı Coinbase soruşturması da dahil olmak üzere çeşitli yaptırım eylemleri başlattı .

Projenin Zora’daki sayfasında “Kripto ile Stand hatırası NFT, mantıklı kripto politikası arayan kripto topluluğu için bir birlik sembolüdür” diyor. “NFT, kriptonun potansiyelini korumak ve desteklemek için kolektif bir duruşu temsil eden mavi bir kalkana sahiptir. Mavi kalkan, yalnızca davaya desteğinizi değil, aynı zamanda kriptonun geleceğine inanan, büyüyen bir topluluğun parçası olduğunuzu da gösterir. . 

Coinbase’in lobi faaliyetleri

Coinbase, tabandan lobicilik kampanyalarıyla ABD politikasını etkilemeye çalışan bir geçmişe sahiptir. Şubat ayında, “kripto savunuculuğu topluluğunu büyütme ve sesinizi duyurmak için araçları ve kaynakları paylaşma” çabası olan Crypto435’i duyurdu . Hareket, Amerika’nın 435 kongre bölgesinde kripto yanlısı politikayı teşvik etmeyi amaçlıyor.

Zora’daki Crypto With Stand sayfası da insanları Crypto435 savunucusu olmaya teşvik ediyor. 

Stand with Crypto kampanyası için oluşturulan mavi kalkan NFT “tamamen hatıra amaçlıdır” ve basılabilecek herhangi bir sayı sınırı yoktur. Herhangi bir fayda veya değere sahip olma niyetinde değildir. Yayın tarihi itibariyle, 11.000’den fazla NFT basılmıştır. 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.