Tron (TRX) Kurucusu Justin Sun, ABD Hükümeti Tarafından Tutulan Bitcoin ‘lerden Milyar Dolardan Fazla Satın Almak İstiyor


0

Tron (TRX) Kurucusu Justin Sun, ABD hükümetinin muhtemelen bu ay satmayı planladığı 1,1 milyar dolardan fazla Bitcoin (BTC) satın almak istediğini söyledi.

Sun, 3,4 milyon Twitter takipçisine, böylesine büyük bir satışın kripto pazarında yaratabileceği etkileri dengelemek için hükümetin el koyduğu Bitcoin’i %10 indirimle satın almayı teklif ettiğini söyledi.

“ABD hükümeti bu yıl ek 41.500 BTC satma niyetini açıkladı. Piyasa üzerindeki potansiyel etkiyi en aza indirmek için, bu BTC’leri bir OTC [tezgah üstü] anlaşma için %10 indirimle satın almayı teklif etmek istiyorum.”

Sun, hükümetin, yetkililerin 2012’de feshedilmiş Silk Road yasadışı pazarından sanal varlıkları çalmakla suçladığı hacker James Zhong’dan ele geçirilen yaklaşık 51.351 Bitcoin’in geri kalanını satmayı planladığını söylediği haberine tepki gösteriyor.

14 Mart’ta hükümet, ele geçirilen toplam miktarın yaklaşık 9.861 BTC’sini 215 milyon dolardan fazla sattı ve geriye yaklaşık 41.491 BTC kaldı.

Bitcoin’in şu anki 28.300 dolarlık fiyatıyla, kalan BTC’nin satışı 1 milyar dolardan fazla bir değere sahip olacaktır.

Ele geçirilen BTC’ye ilişkin yeni ayrıntılar, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’ndeki bir dosyada yer alıyor ve Zhong’un cezasına ilişkin.

Hükümet, BTC’nin geri kalanını Zhong’un 14 Nisan’da yapılması planlanan mahkumiyetine kadar satmayacağını söyledi.

Zhong, sahte hesaplar ve hızlı para yatırma ve ardından daha büyük miktarlarda para çekme yoluyla sitenin ödeme işleme sistemini kandırarak Bitcoin çalmakla suçlandı.

Zhong, hırsızlıkla bağlantılı olarak elektronik dolandırıcılık yapmaktan suçunu kabul etti.

Silk Road, yaklaşık 2011-2013 yılları arasında faaliyet gösteren eski bir darknet kara borsasıydı ve genellikle kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasa dışı faaliyetlerle ilişkilendiriliyordu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.