Bitcoin ve Kripto Piyasasında Yaşanan Düşüşe Rağmen, SingularityNET (AGIX) AI HYPE ‘ı ile Bu Yıl %1.100 Artış Yakaladı.


0

Bu yıl yoğun bir şekilde trend olan Ethereum tabanlı bir altcoin, yapay zekayı çevreleyen yutturmaca yoğunlaşırken Bitcoin’in (BTC) son düzeltme hareketini geride bırakıyor.

Yapay zeka hizmetleri için blok zincir tabanlı pazar yeri SingularityNET (AGIX), 1 Ocak’ta 0,04 dolardan bu yazı yazılırken 0,48 dolara yükseldi ve yaklaşık iki ayda %1.100’lük meteorik bir artışı temsil ediyor.

AGIX, Bitcoin aynı zaman diliminde yaklaşık 23.500 dolardan 22.491 dolara geri çekilirken bile son yedi günde %16 arttı.

AGIX’in muhteşem performansı, yapay zekanın gelişimiyle ilgili anlatının manşetlere hükmetmeye devam etmesiyle ortaya çıkıyor.

Milyarder ve teknoloji patronu Elon Musk’ın, popüler sohbet robotu ChatGPT’ye rakip olacak yeni bir projenin geliştirilmesini araştıracak yeni bir laboratuvar oluşturma olasılığını tartışmak için AI araştırmacılarına ulaştığı bildirildi.

Haber, Microsoft’un yüksek profilli sohbet robotuna yaptığı 10 milyar dolarlık yatırımın ardından geldi.

SingularityNET’in kendisi de bu yıl büyük bir güncelleme yayınladı.

Protokolün geliştirme ekibi, merkezi olmayan finans (DeFi), robotik, biyoteknoloji, oyun, medya ve kurumsal düzeyde yapay zeka alanlarında büyümeyi ve token kullanımını artıracak bir proje ekosistemi inşa ettiklerini söyledi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.