Binance CEO ‘su Changpeng Zhao CZ, Twitter Aracılığıyla Asılsız Söylentilerin Yayılmasının Ardından Yeni FUD’ı Kınadı


0

Dünyanın en büyük kripto borsasının CEO’su, Interpol’ün “kırmızı bülten” listesinde olduğuna dair asılsız söylentilerin yayılmasına karşı yeni korku, belirsizlik ve şüphenin (FUD) yayılmasına karşı çıkıyor.

Twitter’da dolaşan, oynanmış gibi görünen bir görüntü, Interpol’ün kırmızı bülten web sayfasında Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) bir fotoğrafını gösteriyor ve bu da kripto devinin ciddi yasal sorunlarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Kırmızı bülten, dünya çapında kolluk kuvvetlerine “iade, teslim veya benzeri bir yasal işlem bekleyen bir kişinin bulunması ve geçici olarak tutuklanması” için yapılan bir taleptir.

Interpol’ün CZ’nin nerede olduğunu aradığına dair söylentiler, kripto fenomeni Cobie’nin şifreli bir mesaj içeren bir SHA256 hash’ini tweetlemesiyle başladı.

“CZ için Interpol Kırmızı Bülteni.”

Cobie, mesajın beklenmedik bir tahmin ve söylenti olduğunu ve kimsenin onu okuyamaması gerektiğini söylüyor.

“Geçen yıl sır ifşa edilmeden SHA256 hash’ini 20 defadan fazla yayınladılar – hash taahhüdü planının amacı, kimsenin sır ifşa edilene kadar onları okuyamayacak olmasıdır… Eh, bu bir ‘tahmin’ ve bir söylenti. Interpol’de gerçek anlamda sızıntılar olmadan içeriden bilgi olması kesinlikle imkansız, ki bu pek olası görünmüyor.”

Bu arada CZ, kripto piyasası katılımcılarını doğrulanmamış söylentileri ve spekülasyonları görmezden gelmeye çağırıyor. “FUD veya photoshoplu görüntülerde panik satış yaparsanız, muhtemelen zengin olamazsınız. FUD kaynaklarını engelleyin.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.