dYdX Yıllık Raporunu Yayınladı ve Büyük Yükseliş Yakaladı.


0

Merkeziyetsiz lider borsa (DEX) tokeni, projenin yeni bir yıllık rapor yayınlamasının ardından sadece birkaç gün içinde %50 arttı. dYdX (DYDX) Vakfı, merkeziyetsiz finans (DeFi) DEX’in 2022’deki gelişimini özetleyen “ekosistem yıllık açılış raporunu” Pazartesi günü yayınladı.

2022’deki zorlu piyasa koşullarına rağmen, dYdX ekosistemindeki paydaşlar mutluydu ve her seferinde bir blok olmak üzere, finansın geleceğine doğru inşa etmeye devam ettiler.

Dydx; herkese, 2022’de DeFi, dayanıklılığını kanıtladı ve CeFi’ye [merkezi finans] göre açık avantajlar sergiledi. Piyasa faaliyeti ve duyarlılığı, benzersiz şeffaflık ve adalet fırsatı da dahil olmak üzere güvene mekanizmasına dayalı olmayan teknolojinin, kendi kendini denetlemenin ve merkeziyetsizliğin faydalarını gösterdi. Bu ilkelerin, dYdX protokolünün gelecekteki başarısının anahtarı olduğuna inanıyoruz.

Borsanın yerel coini DYDX, Pazartesi günü 2,23 dolar civarında işlem görüyordu ve o zamandan beri %50’den fazla bir artışla 3,36 dolara fırladı. Piyasa değerine göre, 91. sıradaki kripto varlık da, geçen ay %180 gibi büyük bir artış kaydetti.

Dydx twitter hesabına göre, fiyat artışı pazar günü 24 saatlik ticaret hacminde 1,1 milyar doları aşan dYdX’in hemen ardından gerçekleşti. DEX o gün 384.000 işlem gerçekleştirdi. DYDX’in son yükseliş fiyat hareketine rağmen, Eylül 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 27,86 $’dan yaklaşık %88 aşağıda kaldı. Coinin ATH seviyesi, potansiyelini fazlasıyla gözler önüne seriyor.

Raporun Türkçe çevirisine buradan ulaşabilirsiniz.

dYdX, şu anda sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsadır. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışır ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olmuştur. Merkeziyetsiz dünyada dYdX’in “finansal fırsatlara herkesin erişimini sağlama” misyonu ile trade etmek için bugün dYdX kullanmaya başlayın!

dYdX | Twitter | YouTube | Telegram | Discord Medium

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.