Walmart, Sam’s Club Üzerinden Yeni Kripto, Blockchain Ticari Markaları İçin Başvuru Yaptı


0

Walmart Inc.’in sahibi olduğu ve işlettiği, yalnızca üyelere özel perakende depo kulüplerinden oluşan bir Amerikan zinciri olan Sam’s Club, şimdi kripto ve NFT ticari markaları için başvuruda bulunarak dijital ve blok zincir çoğunluğuna atlıyor.

Sam’s Club, perakendeci yakın zamanda artırılmış gerçeklik ve sanal alana hitap eden sağlık hizmetleri sunduğu için şimdi kripto sularında ilerliyor. Popüler perakendeci , NFT’leri yönetmesine, dijital ürünler sunmasına ve ayrıca kripto tabanlı yazılım sağlamasına izin verecek birkaç ticari marka başvurusunda bulundu.

Walmart Bağlı Kuruluşu Sam’s Club Blockchain İle Bağlantı Kuruyor

Sam Walton tarafından kurulan Sam’s Club, dünyanın her yerinden milyonlarca üyeye sahiptir. 1983 yılında kurulmuş olup, girişimcilerin ihtiyaç duydukları ürünleri hızlı ve kolay bir şekilde almalarına yardımcı olmak için oluşturulmuştur.

2018’in başlarında Walmart, özellikle Kulüp üyelerine özel olan Bulkcoin’in lansmanı ile blockchain sularına atlamaya olan ilgisini çoktan gösterdi.

2022’de Sam’s Club , NFT’ler ve kripto para birimleri doğrultusunda ilk ticari marka başvuruları turuyla metaverse’e bir baskın yapmakla ilgilendiğini gösterdi . Ayrıca perakende zinciri, perakende devi Amazon ile rekabet edebilmek için e-ticaret alanına geçmeyi planlarken bazı mağazalarını da kapatma kararı aldı.

Walmart, aşağıdaki kayıtlarla birkaç ticari marka başvurusunda bulundu: 97775152 ve 97775159. Bunların tümü, Kulübün sanal gerçeklik veya blockchain tabanlı ürünler sunmaya başlaması için hazırlanıyor.

Dijital ürünler, ev dekorasyonları, kişisel bakım ürünleri, oyuncaklar ve spor ekipmanlarını içerir. Dahası, üyeliğe dayalı depo grubu, artırılmış gerçeklik, eğitim, sağlık, NFT’ler ve kripto para işine de girecek. Ayrıca , diğer yazılımların yanı sıra blockchain tabanlı bir cüzdan başlatmayı planlıyor.

Amazon ve Diğer Büyük Şirketler Kripto Alanına Sızıyor

Ek olarak, Walmart’ın bir blockchain girişimi için çeşitli kriptografi ve siber güvenlik rollerini doldurması için işe alındığı söyleniyor. Açık pozisyonlar arasında Siber Güvenlik ve Kriptografi Mühendisi, Teknik Uzman, İleri Sistem Mühendisi ve Siber Güvenlik bulunmaktadır.

Daha geçen ay, Amazon kendi NFT programını başlatma planlarını duyurdu. E-ticaret devi, programı bu yılın Nisan ayına kadar tanıtacak. Bunun dışında Amazon, NFT ve blockchain tabanlı oyun uygulamaları üzerinde de çalışıyor.

Diğer ev markaları kripto alanına girmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. WMG, Nike ve Fidelity gibi bazı şirketler şimdiden katıldı. Nike, lansmanının ardından 185 milyon dolarlık satış elde edebildiği için geçen yıl açtığı NFT mağazasında büyük bir başarı elde etti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.