Tron (TRX) Kurucusu Justin Sun, Düzenleyici Olarak Kripto Dünyasına Dönme Planlarını Açıkladı


0

Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, düzenleyici olma hedefiyle kripto dünyasına geri döndüğünü duyuruyor. Uzun bir başlıkta Tron’un kurucusu Justin Sun, ada ülkesi Grenada’yı Dünya Ticaret Örgütü’nde (DTÖ) temsil etme görevinden düzenleyici olarak kamu hizmetine devam etme planlarıyla ayrıldığını söyledi. Sun’a göre, dijital varlıkları düzenlemeye odaklanan kamu görevlileri, ticaret ve kalkınmanın geleceği için kilit öneme sahip.

“Önümüzdeki aylarda, görevlerimin halefime sorunsuz bir şekilde geçişine odaklanacağım. Daha sonra, dijital ekonomi ve kripto regülasyonuna odaklanarak bir kamu görevlisi olarak kariyerime devam etmeden önce biraz dinlenmeyi planlıyorum… Çünkü bu alanların ticaretin ve kalkınmanın geleceği için çok önemli olduğuna inanıyorum.”

Ancak eski CEO, hangi belirli düzenleyici kurumları veya pozisyonları hedeflediğini açıklamadı. Sun, piyasa değeri Ethereum’a (ETH) göre ikinci en büyük kripto varlığın rakibi olan Tron’u 2017’de Singapur’da kurdu. Aralık 2021’de Sun, CEO görevinden istifa etti ve altı ay sonra DTÖ için çalışmaya başladı. Bu ayın başlarında, Tron’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dijital varlıkları yasadışı bir şekilde tanıttığı iddiasıyla dava edildiği bildirildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.