Ethereum’un Deflasyonist Olması ile 48.800.000 Dolar Daha Yakıldı


0

Ethereum’un arzı, ağ etkinliğindeki önemli bir artışın ortasında kesin olarak düşüşte. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi, EIP-1559 olarak bilinen yakın tarihli bir yükseltme sayesinde Ocak ortasından beri deflasyonist bir varlık oldu.

Yükseltme işleminden bu yana, her ETH işlemi gönderildiğinde, işlem ücretinin bir yüzdesi kalıcı olarak Ethereum’un dolaşımdaki arzından kaldırılır. Bu, Ethereum ağının gördüğü ilgi, benimseme ve ticaret hacmi ne kadar fazlaysa varlığın o kadar kıt hale gelebileceği anlamına gelir.

Ultrasound.Money tarafından izlenen bu yılın şu ana kadarki sonucu, genel ETH arzının artık tersine dönmesi. 157 gün önceki birleşmeden bu yana toplamda 48.885.818 $ değerinde 28.730 ETH yandı. Şanghay yükseltmesi olarak adlandırılan bir başka önemli Ethereum yükseltmesi, şimdi ufukta görünüyor. Yükseltmenin önümüzdeki ay gerçekleşmesi bekleniyor ve erken staking sözleşmelerinde kilitli olan 25 milyar dolarlık ETH’yi serbest bırakacak.

Bundan sonra, Ethereum geliştiricileri parçalama ve sıfır bilgi kanıtı gibi yeni özelliklere odaklanacaklar. Parçalama, özünde ağın paralel işleme gerçekleştirmesine olanak tanıyacak ve blok zincirinin ölçeklenebilirliğini büyük ölçüde artıracaktır. Sıfır bilgi kanıtları, kullanıcıların tanımlanabilir herhangi bir bilgiyi ifşa etmeden işlemleri yetkilendirmesine izin vererek gelişmiş gizliliği sağlamak için tasarlanmıştır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.