Dogecoin (DOGE) Rakibi, Elon Musk’ın Yeni Köpek Fotoğraflarını Tweetlemesinden sonra Patlama Yaptı


0

Bir Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) rakibi, Twitter CEO’su Elon Musk’ın gerçek kripto varlığının kendisiyle hiçbir ilgisi olmayan tweet’lerinin ardından değer kazandı.

Floki (FLOKI), Musk’ın Shiba Inu yavrusuna “Floki” adını verdiğini söylemesinden sonra yaratılan bir memecoindir.

Çarşamba günü, teknoloji patronu köpeğinin birkaç fotoğrafını yayınladı.

FLOKI, %60’tan fazla bir artışla, bu yazı yazılırken derhal 0,000023$ civarındaki işlemden 0,000037$’a sıçradı.

Son fiyat artışına rağmen, piyasa değerine göre 130. sıradaki kripto varlığı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00033651 $’dan hala %89’dan fazla aşağıda.

FLOKI’nin bu yılki ilk fiyat artışı değil: Ocak sonu ve Şubat başında, token 0,000011 $ civarındaki işlemden 6 Şubat’ta %218’den fazla bir artışla 0,000035 $’a sıçradı.

Bu fiyat artışı, Floki topluluğunun şu anda tokenleri tutan zincirler arası köprüyü çevreleyen riski azaltmayı amaçlayan yakın tarihli bir teklifin parçası olarak Ocak ayı sonlarında 4,97 trilyon token yakmak için oy kullanmasının ardından gerçekleşti.

“Floki’nin durumunda, ana zincirler arası köprümüzdeki bir istismarın proje üzerinde feci bir etkisi olacaktır çünkü bu köprü şu anda FLOKI’nin toplam dolaşımdaki arzının %55,7’sini elinde tutuyor (kilitli/etkin değil olması gerekmesine rağmen, bir istismar bunu hızla değiştirebilir). Bu, ÇOK FAZLA token ve bu, projenin likidite havuzlarını boşaltmak ve sömürülürse projeyi esasen yok etmek için fazlasıyla yeterli.

Bu gerçeğin ışığında, DAO [merkezi olmayan özerk organizasyon] lehte oy kullanırsa, ana zincirler arası köprümüzü kalıcı olarak devre dışı bırakmanın ve köprüdeki belirteçleri yakmanın projenin yararına olacağını düşünüyoruz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.