Dogecoin Balinası, Meme Coin’in En Büyük 20 Sahibi Listesine Katılmak İçin Hesabına İki Günde 450.000.000 DOGE Ekledi


0

Bir kripto balinası, dünyanın en zengin DOGE adreslerinden biri olmak için bu hafta üç gün boyunca 38 milyon dolardan fazla Dogecoin (DOGE) yuttu.

Blockchain izleme Twitter hesabı Lookonchain, balinanın Salı günü 200 milyon DOGE ve ardından Perşembe sabahı erken saatlerde 250 milyon varlık daha satın aldığını belirtiyor.

DOGE, yazıyı yazarken 0,0858 dolar değerinde. Piyasa değerine göre 10. sıradaki kripto varlığı, geçen gün yaklaşık %5 düştü, ancak geçen hafta hala %5’ten fazla arttı. Ayrıca 2023’ün başından bu yana kabaca %22 arttı.

BitInfoCharts’a göre balinanın şu anda 60 milyon dolardan fazla değerinde 709,2 milyon Dogecoin bakiyesi var ve bu da onu dünyanın en büyük 20. DOGE cüzdanı yapıyor.

Kripto analitik firması Santiment’e göre, balinanın satın almaları, Dogecoin’i çevreleyen sosyal duyarlılığın artmasıyla birlikte geliyor.

Santiment, memecoin hakkındaki olumlu kitle görüşünün aslında varlık için düşüş olduğunu belirtiyor.

“Dogecoin’e yönelik bu sosyal hacim ve son derece olumlu duygu modeli, coşkunun fiyatları nasıl zirveye çıkardığını mükemmel bir şekilde gösteriyor. DOGE hakkındaki görüşünüz ne olursa olsun, özellikle bu varlığa ilişkin abartı, tarihsel olarak piyasa düzeltmelerinin habercisidir.”

Dogecoin’in bu haftaki fiyat artışlarına rağmen, Mayıs 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,731578 $’dan %88’den fazla aşağıda kaldı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.