Binance CEOsu CZ (Changpeng Zhao), SEC’in BUSD Uygulama Eyleminin Ardından Stablecoin Tahmininde Bulundu


0

Kripto borsa devi Binance’in CEO’su, yatırımcıların Binance USD (BUSD) üzerindeki düzenleyici baskı nedeniyle ABD dolarına sabitlenmemiş ve algoritmik stablecoin’lere yönelebileceğini söyledi.

14 Şubat’ta Twitter Spaces AMA sırasında Changpeng Zhao, USD’ye sabitlenmiş stablecoin’lerin neden yaygın olarak kullanıldığını açıklıyor.

“Stabilcoinler hala önemli. Çoğu insanın maliyetleri hala fiat para birimleri cinsindendir ve bu nedenle getirileri, yatırım getirisini vb. hesaplarken, bugün fiyatları hesaplarken çoğu insan kripto için ABD doları fiyatlarını kullanır çünkü ABD doları sabit para birimleri en popüler ve en büyüğüdür.”

Zhao’nun açıklaması, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), yatırımcı koruma yasalarını ihlal ettiği için Binance ile ortaklaşa BUSD ihraç eden ve işleten kripto şirketi Paxos’a karşı bir yaptırım eylemi başlatmayı düşündüğüne dair raporların ardından geldi.

New York Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS) ayrıca Paxos’a stablecoin basımını durdurmasını emretti.

Zhao, düzenleyiciler bu varlıklara baskı yaptıkça ABD’ye sabitlenmiş stablecoin’lerin popülaritesinin düşebileceğini söylüyor.

“Düzenleyicilerin ABD doları bazlı stablecoinler üzerindeki mevcut baskı ve mevcut duruşları göz önüne alındığında, endüstrinin muhtemelen ABD doları bazlı olmayan bir stablecoin’e ve belki de algoritmik (algo) stablecoin’lere geri döneceğini düşünüyorum. ”

Gelişmenin muhtemelen TerraUSD (USTC) stablecoin’in çöküşüyle ​​ilgili olduğunu veya bu dönemde başladığını ve bunun FTX borsasının çökmesiyle daha da kötüleştiğini söylüyor.

“Temelde bu, endüstri oyuncularını USD bazlı olmayan ve daha fazla stabilcoin gibi başka seçenekler aramaya zorlayacak…

Bunun bir sonucu olarak, muhtemelen daha çok Euro bazlı veya Japon yeni, Singapur doları bazlı stablecoinler göreceğimizi düşünüyorum. Aslında bizi farklı yerlerde daha fazla seçenek aramaya sevk etti. Aynı zamanda, sabit kripto paralara da bakıyoruz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.