Analitik Firması Santiment’e göre: Cardano, ADA Konsolide Ederken Balina Faaliyetinde Büyük Bir Artış Görüyor


0

Analitik platformu Santiment, token konsolide olmaya devam ettikçe Cardano (ADA) blok zincirinde balina etkinliğinin arttığını söylüyor.

Santiment, Cardano balina aktivitesinde ayın başında ani bir artışın başladığını ve günlük işlemlerin bir önceki aya göre %460’tan fazla arttığını söylüyor.

“ADA’da gerçekleşen balina işlemlerinin miktarı, Şubat ayının başından bu yana çok büyük bir artış gördü. Aniden günde 100.000 ABD Doları veya daha fazla değere sahip ortalama yaklaşık 1.700 işlem oldu. Bu, Ocak ayı boyunca gerçekleşen günlük yaklaşık 300 $100.000+ işlemden çok büyük bir artış.

Santiment ayrıca, önemli Cardano paydaşlarının piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimini yoğun bir şekilde biriktirdiğini belirtiyor.

“9 Kasım’da FTX’in çökmesinden bu yana, 10.000 ila 10 milyon ADA tutan balina ve köpekbalığı adresleri 659.53 milyon ADA biriktirdi, bu da 235.5 milyon dolara eşit. Cardano’nun kilit paydaşlarından gelen bu geri dönüş güzel bir işaret.”

Ancak Santiment, tüm verilerin ADA için güçlü bir durum oluşturmadığını söylüyor. Akıllı sözleşme platformuyla etkileşime giren benzersiz günlük adreslerin sayısı %27’lik keskin bir düşüş gördü.

“ADA ağında etkileşime giren benzersiz günlük adreslerin miktarında çok cesaret verici artışlar gördük. Ancak Kasım ayında Cardano’yu günlük olarak hareket ettiren 85.000 adresi gördükten sonra, sayı şu anda günde yaklaşık 62.000 adrese düştü.

Cardano, son 24 saatte %8’in üzerinde artışla 0,386 dolar değerinde.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.