Analist Benjamin Cowen’dan İlginç Benzetme


0

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin ( BTC ) tüccarlarını, en iyi kripto varlığının şu anda uğursuz bir gösterge gösterdiği konusunda uyarıyor .

Yeni bir YouTube videosunda Cowen, 784.000 abonesine Bitcoin’in ilk kez haftalık bir death cross yaşadığını söylüyor.

Kısa vadeli bir hareketli ortalama, fiyat zayıflığını yansıtan uzun vadeli bir hareketli ortalamanın altına düştüğünde bir ölüm kesişmesi gerçekleşir.

Analist, BTC’nin 50 haftalık basit hareketli ortalamasının (SMA) 24.678 $ ve 200 haftalık SMA’sının şu anda 24.999 $ olduğunu belirtiyor.

Cowen diyor ki,

“Normalde ayı piyasalarında, 200 haftalık SMA’nın altında değiliz, neredeyse hiç değiliz. Ve eğer [Bitcoin] ise, bu nispeten kısa bir süre. Çoğunlukla aşağı yukarı sadece bu fitiller. Şimdi, bu ayı piyasasında, temelde Haziran ayından beri altındayız, çoğunlukla… 

Şimdi [BTC] bir nevi [200 haftalık SMA]’ya geri döndü, ancak tarihsel olarak destek olarak tutulan seviyeyi kesin olarak kırmadık.” 

Cowen, Bitcoin için en kötü senaryonun, 2000-2002 yılları arasındaki nokta-com çöküşü sırasında Nasdaq’ı taklit etmesi olacağını söylüyor.

“O %77’lik gerilemeyi elde edersiniz, ardından 50 haftalık SMA’ya kadar %60’lık bir ralli ve ardından son düşük seviyeye doğru yavaş bir kanama gelir. Ancak, Nadaq’ın bile, onu anladığınızda, aslında bir tür yerel çift tepeye sahip olduğunu, 50 haftaya geldiği, geri geldiğini, bir… ay boyunca havada asılı kaldığını, tekrar yükseldiğini ve sonra not edin. indi. Yani aslında Nasdaq’ın eskiden yaptığı şey buydu, bu yüzden belki de bunun için uyanık olun.

BTC, yazı yazılırken 21.721 dolardan işlem görüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.